Aktualności

#aktualności #akademia

 26.07.2018

Akademia powraca na boiska

Najstarsi zawodnicy z roczników 2000, 2001 i 2002 od 15 lipca do 22 lipca przebywali na obozie w Gosław Sport Center. W ramach zgrupowania treningi odbywały się w trzech fazach oraz wzbogacone były zajęciami teoretycznymi.

Poranne treningi ukierunkowane były na aspekty motoryczne i technikę indywidualną, natomiast popołudniowe skupiały się na taktyce. W środę i sobotę odbyły się mecze kontrolne, w których podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura po raz pierwszy po przerwie wakacyjnej zmierzyli się z drużynami Naprzód Borucin, Odra Wodzisław Śląski, Wicher Wilchwy oraz zespołami Banika Ostrava.  

Mimo trudnych warunków atmosferycznych udało się zrealizować plan motoryczny oraz założenia techniczno-taktyczne, a rozegrane spotkania były cennym doświadczeniem dla zawodników oraz trenerów w czasie trwającego okresu przygotowawczego przez rozpoczęciem sezonu. 

Poniżej prezentujemy krótkie relacje ze sparingów:

Przeciwnikiem Juniora Młodszego w pierwszym meczu kontrolnym był zespół z Wodzisławia. Zawodnicy mimo porażki poprawnie wykonywali założenia przedmeczowe oraz dobrze zaprezentowali się na tle seniorskiej drużyny.

Wichry Wodzisław - Zagłębie Sosnowiec 3:0


Skład: Żuchowski, Sych, Zarzycki, Łukomski, Niemiec, Grad, Paczos, Kiwior, Filipecki, Pisarek, Nowak oraz Koterwa, Halczuch, Siemek, Michalski, Flacha

- Wymagający przeciwnik zajmujący 3. miejsce  w lidze okręgowej,  miał przewagę fizyczną oraz większe doświadczenie piłkarskie. Nasz zespół starał się realizować założenia  i wyprowadzać groźne kontrataki. Mecz otwarty, o wysokim tempie, który  dostarczył trenerom dużo informacji o nowych zawodnikach oraz elementach techniczno-taktycznych, które wymagają poprawy. Cieszy zaangażowanie i chęć do pracy - podsumował trener Mariusz Strojczyk.

Zagłębie Sosnowiec  - Naprzód Borucin  4:5 (1:3)

Bramki: 3x Brzozowski, Gajos

Skład: Suchocki, Czyż, Łoziński,  Kujawa, Gajda, Kulawik, Mociak, Wiszniowski, Bednarz, Brzozowski, Gajos, Kaczmarek, Grabowski, Krajewski, Lipkiewicz 

Mecz z Odrą Wodzisław był dla zawodników Zagłębia bardzo dobrym sprawdzianem, ponieważ przeciwnika reprezentowali zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie grali na szczeblu centralnym. - Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowo. W drugiej części meczu szkoda niewykorzystanych 100% sytuacji przez Durnasia i Gądka, które mogły przełożyć się na zdobycie bramki. Nie mniej jednak można wyciągnąć wiele pozytywów i wniosków do dalszej pracy przed zbliżającym się sezonem.- dodał trener Strojczyk.

Odra Wodzisław Śląski - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (0:0)

Skład: Lewandowski, Prokop, Janicki, Mańka, Starzyński, Polak, Durnaś, Pietrzak, Kulig, Koniusz, Gądek, Jewuła, Widurski, Pasieka, Chatys 

Wszyscy uczestnicy zgrupowania wznowili przygotowania do nowego sezonu w środę 25 lipca.

Zawodnicy z Rocznika 2002 i młodsi wyjechali rano na jednodniowy turniej do czeskiej Opavy,  by 27 lipca rozegrać 3 spotkania w systemie 2x25. Zagłębiacy mierzyć się będą z drużynami: SFC Opava, MFK Dubnica oraz MFK Frýdek Místek.

Harmonogram turnieju: 
SFC Opava - Zaglebie Sosnowiec - godz. 09:00
MFK Dubnica - MFK Frýdek Místek - godz. 10:00
MFK Dubnica - Zaglebie Sosnowiec - godz. 11:00
MFK Frýdek Místek - SFC Opava - godz. 12:00
MFK Frýdek Místek - Zaglebie Sosnowiec - godz. 13:00
 SFC Opava - MFK Dubnica - godz. 14:00