Aktualności

#aktualności #drugi zespół #region

 8.08.2018

Powrót rezerw

Drużyna rezerw właśnie zakończyła okres przygotowawczy. Dla podopiecznych Mariusza Strojczyka był to czas na doskonalenie techniki i taktyki oraz skupieniu się na indywidualnych niedociągnięciach.

- Wierze w to, że przepracowaliśmy bardzo porządnie okres przygotowawczy i będzie to skutkowało dobrą postawą zawodników w trakcie najbliższej rundy.  Pomimo, że wyniki naszych spotkań nie są zbyt obiecujące to wyciągnęliśmy z nich wnioski. Pracowaliśmy nad aspektami motorycznymi, ale w głównej mierze skupiliśmy się na założeniach techniczno-taktycznych.  Niestety nie ominęły nas kontuzje. Mniejsze, z których zawodnicy już powoli wracają do pełnej dyspozycji i niestety jedna poważna kontuzja kolana Kuby Kuliga, który za około miesiąc przejdzie operacje. Trzymamy kciuki za pozytywny przebieg i szybki powrót do pełnej sprawności- podsumował Mariusz Strojczyk.

W czasie przygotowań nie zabrakło również meczów sparingowych, które były dobrym materiałem do sprawdzenia jak zespół pracował podczas wakacyjnej przerwy.

Poniżej przedstawiamy wyniki meczów kontrolnych:


Odra Wodzisław - Zagłębie Sosnowiec 2:0

Banik Ostrava - Zagłębie Sosnowiec 5:1

Beskid Andrychów - Zagłębie Sosnowiec 3:2

Zagłębie Sosnowiec - Zieloni Żarki 6:0

Już w najbliższy weekend drużyna rezerw powróci na murawe i stanie do walki o punkty w nowym sezonie rozgrywkowym. Pierwszy spotkanie Zagłębie rozegra na wyjeździe z Cyklonem Rogoźnik (11 sierpnia, o godzinie 17:00).

Terminarz rozgrywek - tutaj