Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 10.08.2018

Skrzydłowi do poznania

Po dwóch porażkach, po których można było powiedzieć, że Zagłębiacy zostawili na boisku serce, wreszcie sprawdził się pozytywny scenariusz dla ekipy Dariusza Dudka. Sosnowiczanie wysoko pokonali Pogoń Szczecin i z ogromnym apetytem czekają niedzielny bój w Poznaniu.

Za dwoma klubami ogromna liczba spotkań rozegranych przeciwko sobie. Licznik zatrzymał się na 50 meczach ligowych, z których częściej górą wychodził Lech. Mimo wszystko nic nie wskazuje, by nasza drużyna była skazywana z góry na pożarcie. W najbliższym niedzielnym starciu Ivan Đurđević powinien zdecydować się na kilka roszad w składzie i ustawieniu. 

Powodem może być ostatnia wyprawa Lecha do Belgii, gdzie Kolejorz" uległ KRC Genk 0:2. Jeżeli chodzi o wybór jedynki" między słupkami trener nie powinien mieć specjalnych kłopotów. Gdyby nie kilka interwencji Jasmina Buricia powrót z Belgii mógł należeć do jeszcze bardziej niesympatycznych.

Co do  zamiarów rozszyfrowania defensywy przeciwnika wypowiedział się nasz stoper. 

- Mamy plan i bardziej koncentrujemy się na swojej grze. Oczywiście zgranie naszej zmienionej personalnie drużyny wymaga czasu, ale myślę, że zrobiliśmy krok w przód, choć zdajemy sobie sprawę z braków - powiedział Piotr Polczak.

Z pewnością o wszystkie niuanse zadba trener Dudek, by wszystko zagrało jak należy. Po ostatnich poczynaniach naszych skrzydłowych kibica Zagłębia nie muszą zbytnio martwić się o formę. Zarówno Konrad Wrzesiński jak i Žarko Udoviczić pokazali, że są w wysokiej dyspozycji strzeleckiej, a to może być kluczową zagrywką w niedzielę. Można zaryzykować twierdzenie, że nasi skrzydłowi na nowo są do poznania...

Przed wyjazdem do Poznania na jednym z treningów Serb mocniej zderzył się ze swoim kolegą z zespołu. Szybko podbiegł przeprosić, ale na koniec rzucił: W Poznaniu będzie jeszcze więcej walki". 

Trener Dudek na przedmeczowej konferencji chwalił za doping naszych fanów, którzy od początku są 12 zawodnikiem" i dają podwójną moc. Idealnym odzwierciedleniem jest trzech naszych piłkarzy w TOP 5 w klasyfikacji przebytych kilometrów. Pierwsze dwa miejsca zajęli dwaj wyżej wymienieni skrzydłowi, a całą piątkę zamknął Bartłomiej Babiarz

Bilans meczów Zagłębia z Lechem

50 spotkań 
16 wygranych Zagłębia 
13 remisów
21 wygranych Lecha

Zestaw par 4. kolejki Lotto Ekstraklasy:
10 sierpnia (piątek): 

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica, godz. 18:00, sędzia: Szymon Marciniak (Płock). 
Wisła Kraków - Wisła Płock, godz. 20:30, sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz). 

11 sierpnia (sobota): 

Pogoń Szczecin - Cracovia, godz. 18:00, sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). 
Arka Gdynia - Górnik Zabrze, godz. 20:30, sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). 

12 sierpnia (niedziela): 

Piast Gliwice - Legia Warszawa, godz. 15:30, sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). 
Lech Poznań - Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:00, sędzia: Wojciech Myć (Lublin). 
Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok, godz. 18:00, sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). 

13 sierpnia (poniedziałek): 
Korona Kielce - Śląsk Wrocław, godz. 18:00, sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).