Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 11.08.2018

Szymon Pawłowski w Zagłębiu

Umową z naszym klubem związał się były reprezentant Polski - Szymon Pawłowski. Kontrakt został podpisany na rok z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. W Zagłębiu nasz nowy zawodnik będzie występował z numerem 8.

17-krotny reprezentant Polski ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Tam był podstawowym graczem i łącznie w 28 potyczkach strzelił 3 bramki, dokładając do tego 4 kluczowe zagrania do swoich partnerów.


Zadzwonił do mnie trener, zadzwonił do mnie prezes, więc bardzo mile mnie to zaskoczyło. Do porozumienia doszliśmy bardzo szybko. - przekazał Szymon Pawłowski

Szymon Pawłowski jest bardzo dobrze znany na polskich boiskach. Zaliczył łącznie 251 występów w Lotto Ekstraklasie. Do tego dorobku dołożył 47 trafień, jednak jak sam wspomina nie zamierza się na tym zatrzymać.

Bardzo dobrze wspominam pobyt w Lubinie. Spędziłem tam wiele lat i tak naprawdę tam wypłynąłem na boiska Ekstraklasy. Zawsze mile wspominam ten czas i mam nadzieję, że w Zagłębiu Sosnowiec będę grał równie dobrze jak w Zagłębiu Lubin. - dodał nowy zawodnik. 

Pawłowski jak sam przekazał - na głębokie wody wypłynął w Lubinie - wcześniej miał okazję grać dla Mieszka Gniezno i MSP Szamotuły. Po ponad 6 latach spędzonych w Zagłębiu Lubin pozyskał go Lech Poznań, którego barw bronił przez 4 sezony.

31-latek znany jest z gry na boku pomocy, lecz nie jest mu obca pozycja tuż za napastnikiem. Wychowanek Pomorzanina Sławoborze jest siódmym transferem po awansie do Lotto Ekstraklasy.