Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna

 4.09.2018

Patrik Mráz dołączył do Zagłębia

Patrik Mráz podpisał dzisiaj roczny kontrakt z naszym klubem z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Słowacki obrońca będzie występował w Zagłębiu z numerem 2.

- Bardzo się cieszę, że dostałem możliwość pozostania w polskiej ekstraklasie. Chciałbym pomóc Zagłębiu w realizacji celów sportowych, a także odwdzięczyć się prezesowi i trenerowi za zaufanie jakim mnie obdarzyli - zaznaczył Mraz.

- W poprzednim sezonie grałem w Sandecji, a ostatnio trenowałem na Słowacji w różnych klubach. Brakowało mi jednak występów w meczach, ale mam nadzieję, że szybko nadrobię zaległości.  W Zagłębiu znam osobiście Tomka Nowaka, z którym grałem 2 lata w Górniku Łęczna, jak również kilku chłopaków, których pamiętam z ekstraklasy - dodaje piłkarz.

Słowak pojawił się w Polsce w sezonie 2011/12, zdobywając ze Śląskiem Wrocław mistrzostwo Polski. Jego kolejne przystanki w rodzimej ekstraklasie to: Górnik Łęczna, Piast Gliwice i Sandecja Nowy Sącz. W ekipie Piastunek w sezonie 2015/16 odnotował aż 11 asyst, ustępując jedynie Mateuszowi Cetnarskiemu (12). W minionych rozgrywkach reprezentował barwy Sandecji, zapisując na koncie 30 gier ligowych i strzelając jedną bramkę. W sumie ma na koncie 137 spotkań ligowych w polskiej ekstraklasie i 8 trafień.

W trakcie swoich wcześniejszych występów na Słowacji z FC Artmedia Petržalka wywalczył mistrzostwo i puchar swojego kraju (2008). Z kolei jako zawodnik MŠK Žilina cieszył się z 2-krotnego mistrzostwa Słowacji, Pucharu i Superpucharu.

Dodajmy, że Mráz jest 8. nowym zawodnikiem pozyskanym przez klub po awansie do Lotto Ekstraklasy.