Aktualności

#aktualności #region #akademia

 11.09.2018

Raport Akademii: Triumf na boiskach

Miniony weekend dla młodych piłkarzy Zagłębia upłynął w meczowych nastrojach. Sosnowiczanie wyszli na boiska by powalczyć o punkty w tabeli w zmaganiach rundy jesiennej. Poniżej przedstawiamy jak spisali się nasi młodzi zawodnicy:

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego: 

Zespół Łukasza Nadolnego w niedzielnym spotkaniu pokonał drużynę Piasta Gliwice 2:1 - Dobry mecz w naszym wykonaniu, byliśmy skuteczni i dobrze zorganizowani. Brawa dla zawodników za realizacje planu i przygotowujemy się do następnego meczu w sobotę z Rybnikiem - przekazał trener Łukasz Nadolny.

Piast Gliwice - Zagłębie Sosnowiec  1:2 (0:2)

Bramki: Kaczmarek (rzut wolny), Widurski (asysta Janicki)

Skład: Jewuła - Widurski, Pasieka, Starzyński, Janicki, Wiszniowski, Bednarz, Koniusz, Lipkiewicz (25. Kujawa), Brzozowski (70.Chatys), Kaczmarek

II Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego:


Podopieczni Rafała Sadowskiego kolejny raz udowodnili, że ciężka praca na treningach i determinacja popłaca. Podczas sobotniego poranka triumfowali na boisku. - Poprawny mecz w naszym wykonaniu. Przeciwnik postawił nam trudne warunki. Byliśmy bardzo skuteczni i dobrze zorganizowani w obronie, dalej ciężko pracujemy i przygotowujemy się do kolejnego spotkania - ocenił trener Sadowski.


Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 3:1


Bramki: Mociak (asysta Kiwior), Filipecki, Grad 

Skład: Żuchowski, Płochocki, Zarzycki, Łukomski, Mociak, Grad, Kiwior (75.Cebulski), Sych (70.Halczuch), Filipecki, Michalski (55.Gurawski), Nowak (65.Siemek)

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego:


Piłkarze rocznika 2003 pod wodzą Grzegorza Bąka rozłożyli na łopatki drużynę GKS-u Katowice - Mieliśmy bardzo dobry początek spotkania, graliśmy szybko i z pomysłem, raz za razem stwarzaliśmy sobie sytuacje do zdobycia bramki. Niestety nasza skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Pomimo wielu niewykorzystanych okazji do przerwy prowadziliśmy 2:1. W końcowych momentach spotkania graliśmy w osłabieniu i wkradła się nerwowość. Na pewno cieszy zwycięstwo na trudnym terenie - podsumował trener Grzegorz Bąk.

GKS Gieksa II Katowice- Zagłębie Sosnowiec 1:2


Bramki: Dąbrowski,Gajecki

Skład: Kędziora, Miłek, Bucki, Kaczmarczyk, Chęciński, Chechelski, Korfel, Feszter, Miska, Gajecki, Dąbrowski, Boczoń, Siemański, Kulesza, Krzeszowiec.

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy: 


Młodzi piłkarze trenują pod okiem Adriana Zbroi w wyjazdowy spotkaniu zremisowali 3:3 z zespołem Tyskiego Sportu - Mecz bardzo wyrównany, więc wynik można uznać za sprawiedliwy. Szkoda, że mimo prowadzenia na wyjeździe nie udało się przywieźć z trudnego terenu 3 punktów. Cieszy fakt, że elementy nad którymi pracowaliśmy w tygodniu dobrze funkcjonowały i przyniosły efekty w postaci bramek. Niestety ponownie tracimy 2 bramki ze stałych fragmentów gry. Ewidentnie musimy skupić się na tym elemencie w procesie treningowym - ocenił trener Zbroja.


Tyski Sport - Zagłębie Sosnowiec 3:3 (2:3)


Bramki: Wybański, Kruk, Kurnyta

Skład: Mirus - Gałka, Kaim, Serwatka, Bębenek - Płuciennik, Jaskulski, Kurnyta - Fijałkowski, Kruk, Wybański oraz Wołowiec, Bała, Turek.

III Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy: 


Drużyna Piotra Strzałkowskiego w 3.kolejce rundy jesiennej odniosła swoje pierwsze zwycięstwo - Zagraliśmy bardzo dobry mecz, gdzie kontrolowaliśmy w pełni jego przebieg. Zawodnicy realizowali założenia oraz poprawiła się nasza skuteczność. Mam nadzieję, że to spotkanie doda nam skrzydeł w dalszych ligowych zmaganiach. - podsumował trener Piotr Strzałkowski.


GKS Gieksa Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:7


Bramki: 2x Pomykała, 2x Manterys, Banaś, Turek, Witkowski.

Skład: Podgrodzki, Tomalski, Witczak, Kajdan, Rydz, Pomykała, Karbowniczek, Bała, Milowski, Turek, Banaś, Wałek, Zając, Manterys, Bąk, Gęsikowski, Witkowski, Wilczak.

III Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy:


Trampkarze trenujący na co dzień pod okiem Marcina Paula zdominowali swojego przeciwnika na własnym terenie - Dobre spotkanie i pewne zwycięstwo. Mecz obfitował w  składne akcje przez co stworzyliśmy sobie dużo sytuacji bramkowych. Do przerwy prowadziliśmy 3:0 po bramkach: Kulawiaka,  Dziedzica i Sragi. W drugiej połowie dołożyliśmy jeszcze 5 bramek i wynik końcowy to 8:0 - przekazał trener Marcin Paul.


Zagłębie Sosnowiec - GKS Gieksa Katowice 8:0


Bramki: 4x Dziedzic, 2x Kulawiak, Celej, Sraga

Skład: Siuta - Sraga, Wybański, Domosławski, F. Łydek, Celej, Dąbek, Baran, Wojdas, Dziedzic, Kulawiak oraz K. Łydek, Bijałd, Majcherczyk, Smok,  Tarkowski, Łagan.

IV Liga Okręgowa C2 Trampkarzy:


Druga grupa piłkarzy rocznika 2005 Adama Barana udała się do Zawiercia by tam zmierzyć się z drużyną KP Warta Zawiercie. W tym spotkaniu to Sosnowiczanie okazali się lepsi strzelając 2 bramki - Mecz, w którym dominowaliśmy piłkarsko nad przeciwnikiem, z dużą przewagą w posiadaniu piłki. Mieliśmy bardzo dużą ilością sytuacji bramkowych, niestety nie wykorzystanych. Kolejne spotkanie, w którym musimy lepiej nastroić celowniki. Przeciwnik skupił się na kontratakach, które były bardzo groźne, a szczególnie w pierwszej połowie. Oprócz wyniku, cieszy dobra gra i realizacja nakreślonych założeń taktycznych - powiedział trener Adam Baran. 


KP Warta Zawiercie - Zagłębie Sosnowiec 1:2


Bramki: Jarczyński (karny) i Iwański

Skład: Bijałd - Szczepański, Sierka, Pawelec, Smok - Klimek, Jarczyński, Wilk, Bazgier, Majcherczyk- Winnicki oraz Opalski, Faroń, Michalski, Nawrot, Iwański.

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików:


Podopieczni Piotra Tomsi dzięki realizacji przedmeczowych założeń zwyciężyli z drużyną z Żywca, aż 11:0 - Od początku meczu zdecydowana przewaga naszej drużyny. To było spotkanie do jednej bramki. Drużyna gospodarzy prezentowała słaby poziom piłkarski, byliśmy zdecydowanie lepsi pod każdym elementem rzemiosła piłkarskiego, co przełożyło się na końcowy rezultat. To mecz z gatunku, które trzeba  wygrać i już myśleć o następnych pojedynkach z przeciwnikami z wyższej półki. - ocenił trener Tomsia.


United Żywiec -  Zagłębie Sosnowiec 0:11


Bramki: 5x F. Blecharczyk, Komorowski, Surlej, Płonka, Moroń, Kwaśniak, Jasiński

Skład: Donkow, Kwaśniak, Poradowski, Płonka, Surlej, F. Blecharczyk, Wieprzycki, Adamek,   Komorowski, Król, Jasiński, Moroń.

III Liga Wojewódzka D2 Młodzików:


W ubiegłym tygodniu zespół Młodzików Mariusza Majewskiego rozegrał dwa mecze ligowe, w których pokazał sportowego ducha walki, a determinacja przełożyła się na zwycięstwa.

- Dobry mecz całego zespołu, w którym pokazaliśmy ambicje i zaangażowanie. Nasi zawodnicy dobrze wyglądają pod względem motorycznym oraz w grze 1x1. Gratulacje dla drużyny za zwycięstwo z wymagającym rywalem - ocenił trener Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - Stadion Ślaski Chorzów 3:0 (1:0)


Bramki: 2x Musiał, Świątek

Skład: Małota, Zając- Jurkiewicz, Musiał, Orczyk, Szwed, Domin, Ślęzak, Gabor, Kopera, Świątek, Sypień, B.Krawiec, Górski, Blecharczyk.

- Odmienne odczucia niż po ostatnim meczu. Wygrywamy , ale nie realizujemy nakreślonych przed meczem założeń. Musimy skoncentrować się na swoich mankamentach i systematycznie poprawiać braki na treningu. - przekazał trener Mariusz Majewski.

Jedność Siemianowice - Zagłębie Sosnowiec 1:9 (1:7)


Bramki: Świątek x3, Kopera x2, Musiał,Jurkiewicz, Sypień, Orczyk

Skład: Małota, Zając- Jurkiewicz, Musiał, Orczyk, Domin, Ślęzak, Gabor, Kopera, Świątek, Sypień, B.Krawiec, Górski, Blecharczyk. 


IV Okręgowa E1 Orlików: 

                                                                                 
Młodzi piłkarze Miłosza Miśkiewicza musieli uznać wyższość rywala  - Wynik negatywny, aczkolwiek gra zadowalająca od strony szkoleniowej. Zapominamy o porażce i trenujemy dalej - podsumował trener Miłosz Miśkiewicz.

Zagłębie Sosnowiec - Akademia 2012 Jaworzno 6:4


Bramki: 2x Miśkiewicz, Kotyza, Świerad

Skład: Gaweł, Flak, Świerad, Gołębiewski, Miśkiewicz, Chatys, Opszański, Mietelski, Kotyza, Strozik, Grysak, Stawiński, Chabrzyk