Aktualności

#aktualności #akademia

 30.09.2018

Zmagania Juniora Młodszego

Podopieczni Grzegorza Bąka w czwartkowe popołudnie rozegrali spotkanie z Unią Dąbrowa Górnicza. Młodzi piłkarze spisali się na medal i po 6. kolejce zmagań w rundzie jesiennej zajmują pozycję lidera. Poniżej przedstawiamy krótką relacje z wygranego spotkania oraz wywiad z trenerem Juniora Młodszego, Grzegorzem Bąkiem.

- Bardzo dobry mecz całego zespołu. Obie drużyny zagrały na bardzo wysokim poziomie. Mecz mógł się podobać. Nasi zawodnicy zrealizowali wszystkie zaplanowane założenia. Nasza gra była płynna i z polotem. W pierwszej połowie nie padły żadne bramki, a my obijaliśmy czy to słupek czy poprzeczkę przeciwnika. W drugiej połowie udało nam się zdobyć trzy bramki, które dały nam zwycięstwo - podsumował trener.

Unia Dąbrowa Górnicza - Zagłębie Sosnowiec 2:3

Bramki: 2x Chechelski, Majchrzak

Skład: Kędziora, Balas, Miłek. Bucki. Kaczmarczyk, Chęciński. Chechelski,   Korfel,  Kulesza, Krzeszowiec, Gocyk, Majchrzak, Feszter, Dąbrowski, Sych, Zarzycki, Niemiec

Wywiad z Grzegorzem Bąkiem:

- Trenerze, ciężka praca na treningach popłaca. Po 6.kolejkach zajmujecie pozycję lidera. 

Grzegorz Bąk: Wiem, że gramy ze starszymi przeciwnikami, więc musimy włożyć dwa razy więcej wysiłku by odnosić zwycięstwa. Na treningach pracujemy ciężko, a mecz jest dla nas wyznacznikiem tej pracy. Ostatnie sezony pokazały, że nasz zespół ma swoje DNA i potrafi zwyciężać. Dwa V-ce Mistrzostwa Śląska z rzędu nauczyły nas pokory i ciężkiej pracy na treningach.

- Ostatnie spotkanie było dla Was bardzo ważne, ponieważ graliście ze starszym rocznikiem. Czy ktoś z zespołu zasługuje na szczególne wyróżnienie?

Grzegorz Bąk: Wszystkie mecze gramy ze starszym rocznikiem. Każdy mecz jest ciężki, a za ten mecz wszystkim zawodnikom należą się wielkie brawa. Przeciwnik w pierwszych pięciu meczach imponował skutecznością i straconą tylko jedną bramką, więc takie zwycięstwo cieszy podwójnie.

- Kolejnym rywalem jest MKS Siemianowiczanka, czy macie już plan jak pokonać rywala?

Grzegorz Bąk: Plan już jest nakreślony zawodnikom. W tym meczu dokonamy siedmiu zmian i damy szansę pokazania się innym piłkarzom od początku. Zwycięstwo jest dla nas ważne jednak rozwój jednostki jest priorytetem, by później tacy zawodnicy mogli debiutować w pierwszym zespole jak np. w ostatnim spotkaniu nasz wychowanek Roman Janicki.

Galerię zdjęć znajdziesz: tutaj