Aktualności

#aktualności #wywiad #region #pierwsza drużyna

 5.10.2018

Michael Heinloth: Zredukować do minimum ilość błędów

Przedstawiamy wypowiedź Michaela Heinlotha - naszego obrońcy, który swoją równą grą zapewnił sobie miejsce w wyjściowej jedenastce. Pierwsza drużyna już dzisiaj wyruszy na zgrupowanie przed sobotnim meczem z Lechią Gdańsk.

- Michael, odkąd wszedłeś na boisko w meczu z Zagłębiem Lubin, regularnie pojawiasz się w wyjściowej jedenastce. Równa gra jednak nie jest wyznacznikiem zdobywania punktów. Jak chcesz pomóc drużynie w Gdańsku?

Michael Heinloth: Dla mnie najważniejsze jest, aby pomóc moim kolegom z drużyny na boisku i dać z siebie 100%, nie tylko na mojej pozycji, ale również w ataku. Musimy cały czas być przede wszystkim zespołem.

- Lechia dysponuje groźnymi skrzydłami. Jesteś gotowy na pojedynek z Flavio Paixao czy Lukasem Haraslinem?

Michael Heinloth: Tak, jestem gotowy. Myślę, że mam wystarczające doświadczenie, aby grać przeciwko każdemu piłkarzowi, nieważne skąd pochodzi.  Zrobię wszystko, aby ten mecz nie był łatwy dla przeciwnika.

- W ostatnich kolejkach remisy przeplatają się porażkami. Zagłębie dalej płaci frycowe w Ekstraklasie?

Michael Heinloth: Najważniejsze jest, aby zredukować do minimum ilość błędów, które popełniamy na boisku oraz wchodzić w mecz z większą pewnością siebie. Nie jest nam daleko do odpowiednich rezultatów. Jesteśmy wystarczająco silną drużyną, aby walczyć o każdy punkt w Ekstraklasie.

- Jesteśmy już po 10. kolejce w Lotto Ekstraklasie. Gra na Polskich boiskach dużo różni się od gry w Holandii?

Michael Heinloth: W Polsce są naprawdę dobre boiska. Nasz stadion i baza treningowa w Sosnowcu również są przystosowane do naszych zajęć. Bardzo się cieszę, że mogę tutaj być. W Holandii również są dobre murawy, jednak dużo więcej treningów odbywa się na boiskach ze sztuczną nawierzchnią, a ja nie lubię tam ćwiczyć.

- Zapytaliśmy Szymona, zapytam też Ciebie. Co możesz obiecać kibicom, którzy wybierają się do Gdańska?

Michael Heinloth: Mogę obiecać naszym kibicom, że damy z siebie wszystko w meczu z Lechią, aby osiągnąć sukces. Będziemy walczyć do ostatniej minuty.