HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #akademia #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 10.10.2018

Młodzi gracze na treningu Jedynki

Na środowym treningu pierwszej drużyny Zagłębia pojawiło się trzech młodych piłkarzy Akademii. To Jan Polak, który debiutuje na zajęciach Jedynki, z kolei Kacper Radkowski i Roman Janicki już wcześniej pojawiali się w towarzystwie starszych kolegów.

- Stopniowo zapraszamy zdolnych chłopaków na treningi pierwszej drużyny - wyjaśnia Robert Stanek, dyrektor sportowy Zagłębia. - Mamy cały czas przegląd zawodników, jeżeli ktoś się wyróżnia to jest monitorowany i wprowadzany do kadry naszej drużyny. Zależy nam na tym, by jak najwięcej wychowanków naszej Akademii było w kadrze pierwszego zespołu -  dodaje dyrektor Stanek.

18-letni Jan Polak jest defensywnym pomocnikiem, z kolei 17-letni Kacper Radkowski może grać jako stoper i środkowy pomocnik 17-letni Roman Janicki to obrońca, który już debiutował w pierwszym zespole, w pucharowym meczu przeciwko Olimpii Grudziądz. 

Młodzi zawodnicy trenowali w środę pod okiem Michala Farkaša, który po rezygnacji Dariusza Dudka prowadzi na razie zajęcia sosnowiczan. W sobotę zespół czeka sparingowe spotkanie z GKS-em 1962 Jastrzębie. Odbędzie się ono na głównej płycie Stadionu Ludowego początek meczu o godz. 12:00.

Zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!