Aktualności

#aktualności #region #kibice #pierwsza drużyna

 12.10.2018

Coś więcej niż trening

Czwartkowe popołudnie piłkarze pierwszej drużyny, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu spędzili na Sportowym Zagłębiu. Wyzwanie rzucone przez kibiców jeszcze przed meczem w Kielcach zostało zrealizowane właśnie wczoraj.

Na samym początku głos zabrał przedstawiciel kibiców: - Jesteśmy tutaj, aby przede wszystkim porozmawiać. Pojawiają się spekulacje, że my, kibice odwracamy się od klubu i ,,hejtujemy'' zawodników oraz sztab. Jest to nieprawda. Nie podpisujemy się pod negatywnymi komentarzami tych, którzy o kibicowaniu wiedzą niewiele. Rozpowszechniamy w naszym środowisku ,,kibicowanie bez podziałów'', które ma łączyć fanów Zagłębia, a nie dzielić. Chcemy żebyście wiedzieli, że jesteśmy z Wami na dobre i złe. Będziemy Was wspierać do samego końca, bo to właśnie w Ekstraklasie jest nasze miejsce.

Tak naprawdę nikt nie wiedział czego spodziewać się można po przyjściu na trening z kibicami, jednak z każdą minutą atmosfera była coraz lepsza. Po motywacyjnej przyśpiewce głos zabrał prezes Marcin Jaroszewski: - Nie dość, że nie mamy szczęścia, to na dodatek mamy pecha. Mam na myśli sytuacje z zagraniami ręką w polu karnym, straty goli w końcówkach meczów, ostatnio kontuzję kapitana czy fakt rozstania z trenerem. Nie szukamy usprawiedliwienia, bo przyczyny naszych porażek na pewno są dużo większe. Wiele razy zespół ludzi, który pracuje w Zagłębiu potrafił wychodzić z kryzysowych sytuacji i głęboko wierzę, że teraz też wszyscy sobie poradzimy.

Dziękujemy wszystkim naszym kibicom za okazane wsparcie i wiarę w drużynę.