Aktualności

#aktualności #region #akademia

 12.10.2018

Akademia Mam Talent klubem partnerskim

W piątkowy poranek została podpisana umowa partnerska pomiędzy Akademią Zagłębia im. Włodzimierza Mazura i Akademią Mam Talent z Krzeszowic.

Podpisywanie takich umów ma na celu rozwój młodego zawodnika poprzez kształtowanie jego umiejętności od najmłodszych lat. W Krzeszowicach najzdolniejsi będą mogli wiązać przyszłość i dalszy rozwój z Akademią im. Włodzimierza Mazura.

O kilka słów poprosiliśmy przedstawicieli Akademii Mam Talent, Grzegorza Krzysiaka oraz Piotra Kołodzieja:


Co skłoniło Państwa Akademię do podpisania umowy partnerskiej z naszą Akademią Zagłębia?

Piotr Kołodziej: Myślę, że przede wszystkim nasze szkolenie do tej pory zamyka się do 13 roku życia i szukaliśmy klubu, który pozwoli utalentowanym dzieciom zachować tą ścieżkę rozwoju. Trafiliśmy na Zagłębie Sosnowiec, gdzie już od dłuższego czasu można powiedzieć, że współpracowaliśmy ze sobą i teraz przyszedł czas żeby to sfinalizować. To co tutaj zobaczyliśmy, obiekty sportowe, to jak działa Zagłębie, możliwość połączenia nauki z treningami skłoniło Nas do tego żeby związać się z klubem sportowym, jakim jest Zagłębie Sosnowiec 

Co zakłada podpisanie umowy partnerskiej?

Piotr Kołodziej: Między innymi to, że część najbardziej utalentowanych chłopców będzie miała okazje sprawdzenia się tutaj, kontynuowania swojej przygody z piłką nożną. Na pewno też wymiany doświadczeń. Skorzystają nie tylko podopieczni, ale również nasi trenerzy, którzy będą mieli możliwość przyjechania tutaj na staż.

Czy liczą Państwo na wzmocnienia ze strony podopiecznych Akademii Zagłębia, czy współpraca zakłada jednak pozyskiwanie zawodników tylko w jedną stronę?

Grzegorz Krzysiak: Umowa zawiera takie punkty, w których nasi uzdolnieni chłopcy mają trafiać pod Wasze skrzydła. Natomiast jeżeli ich poziom w danym momencie nie będzie wystarczający mogą wrócić do Nas, żeby dalej szkolić się w naszych strukturach, aby ponownie wrócić do Zagłębia. Generalnie cel jest jeden. To My chcemy kierować utalentowanych piłkarzy do klubu Ekstarkalsowego jakim jest Zagłębie Sosnowiec, bo zdajemy sobie sprawę jak naprawdę warunki do treningów oraz cała infrastruktura spowoduje, że Ci chłopcy będą się dalej rozwijać.