Aktualności

#aktualności #region #akademia

 24.10.2018

Junior Starszy pokonał lidera

Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego świetnie spisali się w spotkaniu z liderem, GKS-em Katowice, wygrywając na sosnowieckim boisku 2:1.

Od pierwszej minuty spotkania nie zabrakło emocji. Obydwie drużyny dążyły do tego, aby wyjść na prowadzenie. Mecz był bardzo wyrównany, a po 45. minutach dalej mieliśmy 0:0. 

Po krótkiej przerwie i wyjściu na murawę po niespełna 8 minutach to goście wyszli na prowadzenie. Zagłębiacy cały czas napierali do przeciwnika. Na ustanowienie końcowego wyniku musieliśmy poczekać do ostatnich minut meczu, w których trafienia Emila Kłoska i Jana Polaka zapewniły Juniorowi Starszemu zwycięstwo. Na ławce rezerwowych nie zabrakło koordynatora bloku I, Mariusza Strojczyka, trenera przygotowania motorycznego, Przemysława Szczerby oraz kierownika drużyny dr Leszka Śliwińskiego, który jest na co dzień nauczycielem historii w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

- Podczas tego meczu mieliśmy wsparcie zawodników rocznika 2000, którzy na co dzień grają w zespole rezerw. Posiłki które otrzymaliśmy okazały się skuteczne, a cały zespół zasłużył na pochwałę za wiarę w zwycięstwo z liderem, mimo utraconej bramki - podsumował trener Łukasz Nadolny. 

Zagłębie Sosnowiec - GKS GieKSa Katowice 2:1 (0:0)

Bramki: Kłosek, Polak

Skład: Suchocki - Prokop, Hałatek, Kłosek, Janicki - Durnaś (90. Lipkiewicz), Ratkowski, Polak, Pietrzak, Kaczmarek (60. Popczyk) - Jochymek (70. Wiśniowski)

Pełna galeria zdjęć tutaj