Aktualności

#aktualności #kibice

 31.10.2018

Pamiętamy o ludziach Zagłębia

Delegacja klubu na czele z Leszkiem Baczyńskim, Prezesem Honorowym Zagłębia, odwiedziła groby piłkarzy, trenerów, działaczy, a także zasłużonych kibiców. Rokrocznie, w związku z Dniem Zmarłych, Klub pamięta o tych, którzy tworzyli jego historię...

Prezes Baczyński wraz z towarzyszącą mu ekipą złożyli wiązanki kwiatów i znicze z naklejonymi herbami Zagłębia na cmentarzach m.in. w Sosnowcu, Chorzowie czy też Gołaczewach koło Olkusza, gdzie spoczywa Krzysztof Szatan, były właściciel Zagłębia. Z kolei w Chorzowie został pochowany Jerzy Wyrobek, były szkoleniowiec Zagłębia. 

Delegacja sosnowieckiego klubu pojawiła się także na cmentarzu parafialnym w Sosnowcu-Milowicach, gdzie w grudniu 1988 r. spoczęła nasza legenda Włodzimierz Mazur. To właśnie 23-krotny reprezentant Polski, król strzelców naszej ekstraklasy jest twarzą Akademii Zagłębia Sosnowiec.

- My cały czas pamiętamy o ludziach związanych z Zagłębiem, którzy już odeszli od nas. To oni tworzyli historię, wielkość naszego klubu. Pamiętamy także o kibicach, nie tak dawno zmarł Artur Sroga, który był z nami na dobre i złe przypomina Leszek Baczyński.

<