Aktualności

#aktualności #region #akademia

 6.11.2018

Raport Akademii: Punktowanie to podstawa

Młodzi adepci piłki nożnej mają za sobą kolejny weekend pełen emocji. Na boiskach mogliśmy oglądać bardzo wyrównane pojedynki. Przedstawiamy krótkie podsumowania rozegranych spotkań.

I Liga Wojewódzka A1 Juniora Starszego

Zagłębie Sosnowiec po emocjonującym meczu pokonało Odrę Wodzisław Śląski 4:0. Mimo sporej przewagi podopiecznych Łukasza Nadolnego wynik w pierwszej połowie długo się nie zmieniał. Zagłębiakom prowadzenie dał Patryk Lipkiewicz, po kapitalnym dograniu piłki przez Patryka Durnasia. Druga część spotkania była już tylko formalnością, w której nasi zawodnicy strzelili aż trzy bramki. Do siatki Odry trafiali kolejno Krajewski,Kaczmarek oraz Pietrzak. - Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu, ale graliśmy lepsze spotkania i nie potrafiliśmy wygrać. Nie narzekamy i cieszymy się ze zwycięstwa. Ostatnie wygrane  dały nam dużo pewności siebie. Przez kolejny tydzień spokojnie przygotowujemy się do meczu w Tychach - przekazał trener Łukasz Nadolny.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Wodzisław 4:0 (1:0)
Bramki: Lipkiewicz (asysta Durnaś), Krajewski (asysta Pietrzak), Kaczmarek (asysta Brzozowski), Pietrzak

Skład: Suchocki - Prokop, Kujawa, Pawlik, Kłosek (46. Brzozowski), Hałatek (46. Chatys), Koniusz (46. Pietrzak), Lipkiewicz (60. Bednarz), Durnaś (46. Kumor), Kaczmarek (70. Popczyk), Krajewski.

III Liga Wojewódzka B1 Juniora Młodszego

W niedzielę podopieczni trenera Grzegorza Bąka rozgromili AKS Niwka 7:2. Hatrickiem w tym meczu popisał się  Majchrzak. Kolejne bramki dla Zagłębia strzelali Chechelski, Miłek, Feszter i Chęciński. Najlepszym opisem całego spotkania jest komentarz trenera drużyny Zagłębia. - Niestety boisko na którym przyszło nam rozgrywać zawody nie było w najlepszym stanie. Potrzebowaliśmy trochę czasu by przyzwyczaić się do panujących warunków. Cieszy skuteczność naszych zawodników oraz dwunaste  zwycięstwo z rzędu. Gratulację dla zespołu - podsumował spotkanie trener Grzegorz Bąk.

AKS Niwka - Zagłębie Sosnowiec 2:7
Bramki: 3x Majchrzak, Chechelski, Miłek, Feszter, Chęciński

Skład: Balas, Kędziora, Miłek, Bucki, Boczoń, Chechelski, Korfel, Kulesza, Krzeszowiec, Gocyk, Majchrzak, Feszter, Dąbrowski, Siemiański, Chęciński, Miska, Kaczmarczyk.

I Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy

Podopieczni trenera Adriana Zbroi gościli u siebie zespół z Chorzowa. Mimo dwubramkowego prowadzenia, sosnowiczanom udało się tylko zremisować. Do siatki dwa razy trafiał Fijałkowski.  - Przez 60 minut byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym, stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe z czego wykorzystaliśmy dwie. Powinniśmy zamknąć mecz, bo sytuacji mieliśmy bardzo dużo. W ostatnich 20 minutach do głosu doszli goście i zdołali wyrównać stan meczu. Szkoda bo z przebiegu spotkania zasługiwaliśmy na 3 punkty. Zapłaciliśmy wysoką cenę za brak skuteczności - obiektywnie ocenił trener Adrian Zbroja.

Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 2:2 (1:0)
Bramki: 2x Fijałkowski

Skład: Dubielak - Kaim, Rydz, Serwatka, Bębenek - Płuciennik, Kurnyta, Wołowiec - Fijałkowski, Kruk, Milowski. Ponadto grali: Jaskulski, Manterys.

III Liga Wojewódzka C1 Trampkarzy

Piłkarze na co dzień trenujący pod okiem Piotra Strzałkowskiego pojechali do Będzina, aby zmierzyć się z tamtejszą Sarmacją. Mimo trudnego spotkania zdeterminowany zespół z rocznika 2004 zwyciężył 3:2. - Przez cały mecz kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Małe boisko oraz defensywna gra rywali nie zaowocowała w wiele sytuacji bramkowych. Trzy razy udało przedostać się nam przez "mur" rywala i zdobyć bramki. Gratulacje dla zespołu za kolejne zwycięstwo w lidze - podsumował szkoleniowiec. 

Sarmacja Będzin - Zagłębie Sosnowiec 2:3
Bramki: Pomykala, Turek, Manterys

Skład: Walek, Tomalski, Zajac, Kajdan, Nibus M, Pomykala, Gesikowski, Bak, Witkowski, Turek, Manterys, Nibus O, Podgrodzki, Bala, Wilczak, Witczak, Kopka, Karbowniczek

III Liga Wojewódzka C2 Trampkarzy 

Podopieczni trenera Marcina Paula bardzo dobrze weszli w mecz i prowadzili już 3:0. Chwila rozluźnienia jednak wkradła się w szeregi zespołu z rocznika 2005 i Unii udało się strzelić Zagłębiakom dwie bramki. Zdeterminowani do końca sosnowiczanie nie oddali jednak zwycięstwa i przywieźli na Kresową komplet punktów. - Kolejny krok do awansu do II ligi zrobiła drużyna Zagłębia Sosnowiec 2005 pokonując na wyjeździe drużynę z Kosztów 3:2. W pierwszej połowie szybko objęliśmy prowadzenie 3:0 i wydawało się, że następne bramki będą kwestią czasu. Niestety straciliśmy dwie bramki i musieliśmy do końca walczyć o zwycięstwo. Wynik do końca nie uległ zmianie  i ostatecznie wygraliśmy 3:2 - przekazał po meczu trener Marcin Paul.

Unia Kosztowy - Zagłębie Sosnowiec 2:3
Bramki: 2x Dziedzic, Baran

Skład: Siuta Sraga, Smok, Tarkowski, Domosławski, Celej, Łyde, Karol, Baran, Łydek Franciszek, Dziedzic, Sierka. Ponadto grali: Kulawiak, Jarczyński, Majcherczyk, Wojdas.

I Liga Wojewódzka D1 Młodzików                         
Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie podopiecznych Piotra Tomsi. - Od początku meczu mięliśmy nad przeciwnikiem przewagę. Kontrolowaliśmy przebieg meczu, co przełożyło się na dwie sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Przeciwnik w tej części spotkania nie zagroził naszej bramce. Po zmianie stron gra się wyrównała, była prowadzona w środkowej strefie boiska. Drużyny miały rzuty rożne, z których nic nie wynikało. Końcówka była pod nasze całkowite dyktando. Strzał w poprzeczkę, dwie sytuacje do zdobycia bramki, lecz w akcji meczu z linii bramkowej wybił zawodnik gospodarzy. Mecz kończy się bezbramkowym remisem, co przyjmujemy z niedosytem - podsumował trener Piotr Tomsia.

KS JSS Silesia - Zagłębie Sosnowiec 0:0
Skład: Król, Wieprzycki, Poradowski, Płonka, Surlej, F. Blecharczyk, Komorowski, Moroń, Jasiński, Donkow, Buba, Musiał

III Liga Wojewódzka D2 Młodzików

Po bardzo emocjonującym spotkaniu piłkarze trenera Mariusza Majewskiego musieli uznać wyższość rywala. - Niestety, przegrywamy mecz, w którym jako zespół prezentujemy się bardzo dobrze. Prowadzimy grę, stwarzamy liczne sytuacje bramkowe, jednak zawodzi skuteczność. Decydującą bramkę tracimy na 10 minut przed końcem z rzutu rożnego, po błędzie indywidualnym w kryciu. Natomiast dla nas, jako sztabu szkoleniowego, najważniejsze jest to, że chłopaki trzymają odpowiednio wysoki poziom gry w ofensywie i defensywie poparty olbrzymi zaangażowaniem. Dlatego też jesteśmy optymistami w kontekście kolejnych meczów - przekazał trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - Rozwój Katowice 0:1 (0:0)

Skład: Zając, Małota, Dostał, B. Krawiec, Mironowicz, Jurkiewicz, Blecharczyk, Kapera, Kopera, Mądry, Świątek, Gabor, Musiał, Orczyk, Szwed

Galeria zdjęć z meczu - tutaj.