Aktualności

#aktualności #region #kibice #akademia

 8.11.2018

Weekendowe turnieje drużyn rocznika 2010

Zespoły rocznika 2010 prowadzone przez trenera Adriana Barańskiego i trenera Krzysztofa Ślęzaka w miniony weekend zmierzyły się z rówieśnikami na turniejach w Opolu i w Bieruniu.

Pierwszym turniejowym akcentem ostatniej niedzieli był turniej w Opolu. Zawodnicy pod wodzą trenera Adriana Barańskiego zagrali w turnieju zorganizowanym przez FA Kędzierzyn-Koźle. Mecze odbyły się na obiekcie Football Park.  Zagłębie Sosnowiec spotkało się na boisku z trzema drużynami  z Opolszczyzny: gospodarzami, Startem Namysłów i Miro Fussballschule, a także Ajaksem Częstochowa i Sportingiem FA Lubliniec. Turniej odbył się według formuły "każdy z każdym", bez klasyfikacji. Nasza drużyna odnotowała trzy zwycięstwa, remis oraz porażkę. Gratulacje należą się szczególnie zespołom z Lublińca i Namysłowa za emocjonujące i stojące na dobrym poziomie potyczki. Na zakończenie rozgrywek każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy certyfikat i medal.

Zagłębie zagrało w składzie:
DAWID CIEPLIŃSKI
WOJCIECH KRZESZOWIEC
ADAM MATYSEK
JAKUB POLCZAK
MARCEL SROKA
IGOR MARYNOWSKI
WIKTOR LASKOWSKI
OLAF MATWIEJCZUK

Tego samego dnia, młodzi piłkarze z drużyny trenera Krzysztofa Ślęzaka wzięli udział w turnieju halowym "Bawmy się futbolem" organizowanym przez GOL Bieruń. Mecze również zostały rozegrane zgodnie z formułą "każdy z każdym". Nasi piłkarze mieli okazję rywalizować z gospodarzami, z dwoma zespołami UKS Szopienice, Spartą Katowice oraz naszym klubem partnerskim - Czarnymi Sosnowiec. Efekt rywalizacji bardzo dobry - tylko jedna porażka. W turnieju nie było prowadzonej klasyfikacji, a na koniec każdy otrzymał pamiątkowy medal.

W barwach Zagłębia wystąpili:
WIKTOR ŁASIŃSKI
ALAN DUTKIEWICZ
OSKAR HOKSA
MIKOŁAJ MALIGŁÓWKA
OSKAR SŁABOŃ
ALEX ŻBIKOWSKI
ARTUR BANYŚ
NIKODEM POCHOPIEŃ
MACIEJ LATOS

Gratulacje dla obu drużyn rocznika 2010 za pozytywną postawę i zaangażowanie! Podziękowania dla rodziców za transport oraz wsparcie!