Aktualności

#aktualności #wypożyczenie

 19.11.2018

Wypożyczenie: Kieca i Mularczyk rozegrali cały mecz

Większość z naszych zawodników wypożyczonych do niższych lig zakończyło zmagania w tym roku i do gry powrócą na wiosnę. Do początku grudnia Michał Kieca i Patryk Mularczyk rozegrają do końca roku jeszcze dwa spotkania na szczeblu II ligi.

Obaj pomocnicy wystąpili w miniony weekend w wyjściowej jedenastce swoich drużyn. Artur Derbin ponownie postawił na Patryka Mularczyka, który odpłaca się dobrą postawą na boisku, a GKS Bełchatów do strefy dającej awans traci obecnie dwa punkty. Tym razem patentu na dobrą formę biało-zielono-czarnych nie znalazła Siarka Tarnobrzeg. Spotkanie rozgrywane w Tarnobrzegu zakończyło się skromnym rezultatem 1:0, a decydujący gol padł w 57. minucie, kiedy Damian Michalski bezbłędnie wykorzystał rzut karny. Odważna gra od samego początku drugiej odsłony przyniosła efekt, po którym zespół z Bełchatowa może dopisać sobie kolejne 3 oczka.

Na swoim terenie do końca rundy będzie grać Skra Częstochowa. Drużyna prowadzona przez Pawła Ścieburę od kilku kolejek ma przewagę nad strefą spadkową, którą powoli sobie powiększa. Drugi mecz z rzędu Skra zremisowała bezbramkowo przed własną publicznością. Tym razem to Górnik Łęczna nie był wstanie sforsować dobrze skomasowanej linii obronnej gospodarzy. Miejscowi szukali swoich szans w szybkich atakach, jednak Górnik Łęczna był na tyle dobrze ustawiony, że nie pozwalał na zbyt wiele w ofensywie. 

W ostatnim starciu rundy jesiennej Michał Kieca zmierzy się w bezpośrednim pojedynku z Patrykiem Mularczykiem. Pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami zakończył się wysokim zwycięstwem GKS Bełchatów 3:0, a Mular popisał się tego dnia trafieniem, ustalając jednocześnie wynik zawodów. 

Fot. A. Mielczarski

II liga:

(20. kolejka)

Skra Częstochowa - Ruch Chorzów (24 listopada, godzina 13:00)

GKS Bełchatów - Radomiak Radom (24 listopada, godzina 17:00)

(21. kolejka)

Skra Częstochowa - GKS Bełchatów (1 grudnia, 13:00)