Aktualności

#aktualności #wypożyczenie

 25.11.2018

Wypożyczenie: Mularczyk trafia uderzeniem z przewrotki

Za nami przedostatni weekend zmagań młodych Zagłębiaków wypożyczonych do II ligi. W drużynie Skry Częstochowa i GKS-u Bełchatów obaj nasi zawodnicy zagrali w wyjściowym składzie.

Skra Częstochowa rozegrała mecz na własnym terenie z Ruchem Chorzów. Zespoły do pojedynku przystąpiły z wielkimi apetytami na zwycięstwo. Aktualnie Skra i Ruch zajmują miejsca bezpieczne od strefy spadkowej, jednak przewaga do największych nie należy. Skra wygrała skromnie, ale na koniec to właśnie częstochowianie mogli mówić o delikatnym szczęściu. W pierwszej części Tomasz Podgórski zmarnował rzut karny uderzając w słupek, zaś w drugiej połowie Piotr Nocoń odpowiedział na nieskuteczność rywala, dając tym samym decydujące trafienie. Michał Kieca przebywał na boisku do 87 minuty. 

W spotkaniu na szczycie w Bełchatowie zwycięzcy już nie wyłoniono. Na murawie doszło do konfrontacji pomiędzy wiceliderem, a czwartą siłą II ligi. Radomiak już na samym starcie musiał gonić rezultat po trafieniu z 3 minuty Bartłomieja Bartosiaka. Błyskawicznie do wyrównania doprowadził nasz były gracz - Rafał Makowski i pierwsza odsłona kończyła się bramkowym remisem. W 58. minucie Leândro bezbłędnie wykorzystał rzut karny i GKS Bełchatów musiał ruszyć do odrabiania strat. Na niewiele ponad 10 minut przed końcem Patryk Mularczyk zrobił coś niesamowitego, niecodziennego. Piłka została odbita w polu karnym, a nasz młody wychowanek będąc tyłem do bramki złożył się do uderzenia przewrotką! Futbolówka po precyzyjnym strzale zatrzepotała w sieci! 

W ostatniej kolejce II ligi w tym roku nasi zawodnicy spotkają się w bezpośrednim meczu w Częstochowie. Ten mecz zaplanowano na 1 grudnia na godzinę 13:00.