Aktualności

#aktualności #sparing #region #kibice #akademia

 28.11.2018

Sparingowy raport Akademii

Ligowe rozgrywki już się zakończyły i nastał czas podsumowań. Ale podopieczni naszej Akademii nie mogą narzekać na nadmiar nudy. Drużyny Zagłębia mają za sobą sparingowy weekend.

Zagłębie Sosnowiec 2002

Podopieczni Rafała Sadowskiego zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu tabeli i wywalczyli awans do I ligi. Mimo trudnych jesiennych spotkań zawodnicy nie stracili sił i już zaczęli przygotowania do wiosennych rywalizacji. Drużyna Zagłębia 2002 spotkała się w sobotę z Niwami Brudzowice. Mecz zakończył się remisem. Jednak najważniejsze jest to, że w sparingu mogli zagrać zawodnicy, którzy w tym sezonie nie mieli wielu okazji, by zaprezentować się na murawie. 

Trener Rafał Sadowski pozytywnie ocenił sobotnie spotkanie: Mecz kontrolny w którym możliwość mieli zagrać zawodnicy, którzy mają mniej minut w ligowych starciach oraz zawodnicy z rocznika 2003 - Daniel Dąbrowski i Mikołaj Majchrzak. Mecz w naszym wykonaniu był poprawny, najważniejsze, że obyło się bez kontuzji z jednej i z drugiej strony.

Zagłębie Sosnowiec - Niwy Brudzowice 2:2

Bramki: Norberciak (asysta Majchrzak), Nowak (asysta Pisarek)
Skład: Gębala (45 Koterwa), Płochocki, Zarzycki (45 Łukomski), Halczuch, Niemiec (45 Sych), Cebulski (45 Grad), Siemek (45 Paczos), Norberciak, Filipecki (45 Przybyło), Dąbrowski (45 Pisarek), Majchrzak (45 Nowak)

Zagłębie Sosnowiec 2004

Drużyna Zagłębia z rocznika 2004 również nie miała zbyt wiele czasu na odpoczynek po ligowych zmaganiach. W weekend Sosnowiczanie zmierzyli się z Victorią Częstochowa. Na murawie odbył się zagłębiowski koncert celnych strzałów. Nasi podopieczni zdobyli aż 8 bramek. Autorem połowy goli był testowany podczas sparingu zawodnik. Takiego wyniku podczas testów do drużyny mogłoby pozazdrościć wielu chłopaków. Piłkarzom Częstochowy tylko raz udało się wykończyć akcję pod bramką Zagłębia.

Dziś rozegraliśmy pierwszy sparing po sezonie. Głównymi założeniami w meczu była kontrola oraz prowadzenie gry przez nasz zespół. Drużyna doskonale realizowała postawione cele, dokładając dodatkowo kilka bramek. W dniu dzisiejszym skład został stworzony z zawodników z grupy A oraz grupy B zasilonymi piłkarzami testowanymi. Widać, że gra bez presji ligowej wygląda zupełnie inaczej. Jesteśmy zadowoleni z dzisiejszej gry kontrolnej, wszystko realizowane w 100%, aż miło się oglądało. Trenujemy dalej i przygotowujemy się do kolejnych sparingów, które rozegramy w przyszły weekend - powiedział po meczu trener Piotr Strzałkowski.

Zagłębie Sosnowiec  - Victoria Częstochowa 8:1

Bramki: Zawodnik testowany x4, Wołowiec, Kruk, Milowski, Fijałkowski
Skład: Wałek, Podgrodzki, Mirus - Jaskulski, Kaim, M.Nibus, Serwatka, Kajdan, Rydz, Gałka, Pomykała, Milowski, Kruk, Wołowiec, Bębenek, Fijałkowski, Turek 3 zawodników testowanych

Zagłębie Sosnowiec 2005 i 2006

Podopieczni Akademii z roczników 2005 i 2006 wyjechali w piątek do Czech, gdzie zostały rozegrane międzynarodowe sparingi. Grupa starsza już pierwszego dnia spotkała się na murawie z Banikiem Ostrava. Niestety Zagłębiacy musieli uznać wyższość gospodarzy i szybko zregenerować się przed kolejnym spotkaniem.

W sobotę mecze towarzyskie rozegrały oba zespoły Zagłębia. Nasze drużyny zmierzyły się z prestiżowym przeciwnikiem - Slavią Praga. Niestety i tego dnia triumfowali Czesi. Wieczorem nasi podopieczni mieli okazję zwiedzić piękną stolicę naszych sąsiadów. Ostatnimi rywalami Zagłębiaków były drużyny Dukla Praga.

Zagłębie 2005

We wszystkich spotkaniach każdy z  23 zawodników dostał szansą do zaprezentowania swoich umiejętności. Mecze te wyznaczyły nam kierunki pracy na najbliższe miesiące. Pokazały nam, nad którymi elementami musimy pracować, dlatego były niezmiernie cennym doświadczeniem.  Mamy nadzieję że po okresie pracy uda nam się zrewanżować  i odnieś zwycięstwa - powiedział trener Marcin Paul.

Banik Ostrava - Zagłębie Sosnowiec 7:1
Slavia Praga - Zagłębie Sosnowiec 3:0
Dukla Praga - Zagłębie Sosnowiec  3:3

Zagłębie 2006

To była czeska lekcja futbolu. Drużyny, z którymi zagraliśmy sparingi pokazały nam jak należy grać w piłkę na wysokim poziomie. Były to mecze, gdzie przeciwnik przewyższał nas we wszystkich aspektach rzemiosła piłkarskiego, a w szczególności gry 1x1 oraz szybkości operowania piłką. Te spotkania to dla nas cenny materiał do analizy i wyciągnięcia wniosków do dalszej pracy. Każdy z nas musi znaleźć chwilę refleksji, przeanalizować swoją postawę w tych meczach, wyciągnąć wnioski, aby  z jeszcze większą  pasją, determinacją i zaangażowaniem dążyć w każdym treningu do podnoszenia swoich umiejętności i zniwelowania różnicy, dzielącej nas od dobrych zespołów w naszym roczniku. To był także czas na integrację zespołu,  a także obserwację jak zawodnicy współpracują ze sobą poza boiskiem, jak podchodzą do swoich obowiązków, jak przygotowują się do meczu . Pomimo, iż spędziliśmy ze sobą tylko dwa dni to był bezcenny czas który dał ogrom informacji i spostrzeżeń, które będziemy wykorzystywać do dalszej pracy z zespołem - podsumował wyjazd trener Piotr Tomsia.

Slavia Praga  - Zagłębie Sosnowiec   8:0
Dukla Praga - Zagłębie Sosnowiec  10:4
Bramki: 2x Blecharczyk F.,  Moroń, Musiał

Zagłebie Sosnowiec 2007

Drużyna Mariusza Majewskiego również rozegrała w weekend mecz kontrolny. W niedzielę podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura zagrali przeciwko APMT Polska. Niestety Zagłębiakom nie udało się zakończyć sparingu wygraną. Na szczęście różnica bramek nie była duża, a nasi zawodnicy dobrze się zaprezentowali. 

Zagłębie Sosnowiec - APMT Polska 2:3

Bramki: samobójcza, Świątek
Skład: Zając, Ślęzak, Domin, Dostał, Kapera, Świątek, Mądry, Orczyk, Gajda, Kadłuczek, Kopera, Sypień

Zagłębie Sosnowiec 2010 - Sparing Day

Drużyny Zagłębia z rocznika 2010 wolne dni spędzają na boiskach.  W weekend w Sosnowcu odbył się Sparing Day. W sobotę rozgrywki toczyły się na murawie "pod balonem". Nowa pneumatyczna hala przy ul. Kresowej pozwala na rozgrywanie spotkań na murawie nawet w okresie zimowym. Dla uczestników Sparing Day było to ważne wydarzenie, ponieważ jest to jedyny tego typu obiekt w województwie. Z kolei w niedzielę zawodnicy rywalizowali na hali sportowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. 

Sparingi miały na celu przede wszystkim rozwój młodych zawodników. Drużyny Zagłębia zmierzyły się z Pogonią Imielin, Juventus Academy Piekary Śląskie oraz UKS Dream Team Tarnowskie Góry, a także z zespołami FA Czeladź oraz Gol Bieruń. 

Fotorelację z weekendowego Sparing Day możecie zobaczyć TUTAJ