Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 28.11.2018

Spotkanie z młodzieżą w CKZiU

Druga odsłona prelekcji na temat piłki nożnej miała miejsce w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Tym razem na gorących krzesłach usiedli Szymon Pawłowski, Bartłomiej Babiarz i Arkadiusz Jędrych.

Po przedstawieniu się i bardzo miłym przywitaniu przez uczniów piłkarze znaleźli się na  ,,świeczniku''. Nie każdy zadeklarował czynne kibicowanie i uczestnictwo w meczach z udziałem Zagłębia, lecz pytań nasuwało się bardzo dużo. 

Kto jest lepszym kapitanem?  Ty czy Tomek Nowak?

Szymon Pawłowski: Nie mnie to oceniać. Myślę, że to jest pytanie do Was i do drużyny, a nie do mnie. I ja i Tomek dajemy z siebie wszystko na boisku i staramy się wspierać mentalnie cały zespół. 

Zmiana trenera wyszła Wam na dobre?

Arkadiusz Jędrych: Myślę, że boisko to jeszcze dobrze zweryfikuje. Na pewno trener Ivanauskas ma inny styl gry. Trenujemy bardzo ciężko i intensywnie.

Ostatnie miejsce w tabeli nie jest chyba Waszym spełnieniem marzeń..?

Bartłomiej Babiarz: Lepiej być na ostatnim miejscu w ekstraklasie, niż na trzecim w pierwszej lidze. Mamy przed sobą jeszcze całą drugą rundę. Punktów do zdobycia jest dużo. Cały czas walczymy i się nie poddajemy. Przeskok pomiędzy I Ligą, ekstraklasą jest ogromny. Tutaj nie możemy popełniać tylu błędów, bo za każdy jeden musimy ponieść konsekwencje. 

Kiedy będzie nowy stadion? Czy dajecie z siebie 100% na treningach?, Gdzie wybieracie się na obóz? Czy będą duże roszady w zespole w przerwie pomiędzy rozgrywkami?'. Dyskusja trwała ponad godzinę. Przed opuszczeniem placówki nasi zawodnicy rozdali autografy oraz klubowe pamiątki.