Aktualności

#pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 29.11.2018

Mamy podstawy do optymizmu

Przed meczem z Zagłębiem Lubin na konferencji prasowej na pytania dziennikarzy odpowiadali trener Valdas Ivanauskas i Dejan Vokić, który ostatnio wywalczył sobie miejsce w linii środkowej Zagłębia.

Przerwa reprezentacyjna z korzyścią
- Uważam, że ostatni mecz w Gliwicach był dla nas bardzo ważny. Zdobyliśmy jeden punkt, lecz Piast to dobry i solidny zespół. Taki wynik podniósł morale w naszej drużynie, co przełoży się na spotkanie z Zagłębiem Lubin - rozpoczął na wstępie Valdas Ivanauskas. Po chwili dodał kilka słów o naszej grze. - Nie gramy ładnie dla oka, lecz na koniec liczy się wynik końcowy. Jeżeli mamy podstawy do optymizmu i dorobek punktowy nam się zwiększa, automatycznie nasza gra na następny mecz będzie stawać się lepsza i bardziej efektywna. Bardzo dobrze się stało, że trafiliśmy na przerwę reprezentacyjną, ponieważ mecz w Płocku wyglądał słabo w naszym wykonaniu. Stąd ten odpoczynek pozwolił nam wymazać trochę spotkanie z Wisłą Płock i przystąpić w nieco innych nastrojach do meczu wyjazdowego w Gliwicach. 


Punkty muszą zostać w Sosnowcu
Dejan Vokić obecny po raz pierwszy na konferencji prasowej rozpoczął swoją wypowiedź po polsku. Później przeszedł już na język angielski, lecz obiecuje, że za jakiś czas będzie płynnie odpowiadał na każde pytanie bez tłumacza. - Wiem, że to będzie bardzo ciężki mecz, jednak my mamy swoje plany, a dodatkowo gramy przed własnymi kibicami. Trzy punkty muszą zostać w Sosnowcu - stwierdził Słoweniec.

Kontynuować dobrą passę
Jeszcze raz Valdas Ivanauskas: - Mecz przeciwko Wiśle Płock nie był dobrym spotkaniem Zagłębia. Mieliśmy sytuacje, z których powinniśmy strzelić bramki, jednak nie wykorzystaliśmy ich. Rywal przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Jesteśmy na ostatnim miejscu w tabeli i każdy błąd kosztuje nas bardzo wiele. Wspomniałem wcześniej, że najważniejszy jest rezultat. Zaczęliśmy dobrą passę w Gliwicach i musimy ją kontynuować, a także walczyć o kolejne punkty! - zakończył litewski szkoleniowiec Zagłębia.