HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 3.12.2018

Drużyna Młodzików D1 zakończyła jesienne zmagania!

Przyszedł czas podsumowań dla zespołu rocznika 2006. Podopieczni Piotra Tomsi zakończyli jesienne zmagania i mimo trudnego sezonu utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Piotr Tomsia i jego podopieczni  jesienne mecze rozgrywali na poziomie I ligi wojewódzkiej. Drużyna  naszych Młodzików nie miała łatwego zadania. Starcia z najlepszymi drużynami rocznika 2006 stały na wysokim poziomie. Był czas radości po zwycięskich meczach oraz smutku i głębokiej analizy po porażkach. Zagłębiacy pokazali na boisku swoje mocne strony. Jednak murawa weryfikuje również słabości. Ale podopieczni Akademii nie odpoczywają i już ciężko pracują, żeby mecze w ich wykonaniu wyglądały lepiej pod względem aspektów piłkarskich. Najważniejsze jest  to, że sosnowiczanie utrzymali miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w swoim roczniku. 

Trener Piotr Tomsia podsumował jesienne spotkania w wykonaniu swoich podopiecznych - To był dla nas trudny sezon. Co tydzień mierzyliśmy się z bardzo dobrymi zespołami. O wyniku decydowały detale i indywidualne umiejętności w kluczowych momentach gry. Uczyliśmy się tej ligi, a ona zweryfikowała nasze umiejętności i pokazała nam, jak dużo pracy czeka każdego z nas, aby odgrywać ważne role w swojej kategorii wiekowej. W większości spotkań to przeciwnik był stroną dominującą. Na wyróżnienie zasługują dwa mecze w naszym wykonaniu. Pierwszy to pojedynek z GKS Katowice na wyjeździe, gdzie pomimo porażki nasza gra była na wysokim poziomie. Drugim bardzo dobrym spotkaniem był mecz z Rakowem Częstochowa, który decydował o utrzymaniu i pomimo ciężaru gatunkowego pokazaliśmy, że umiemy wejść na wysoki poziom piłkarski. Ostatecznie był to bardzo owocny sezon. Wskazał nam nasze braki i ułomności oraz pokazał drogowskaz do dalszej pracy, aby podnosić swoje umiejętności.

Trenerzy Piotr Tomsia i Wojciech Sączek od razu po zakończeniu rozgrywek ligowych zaczęli przygotowania do wiosennych pojedynków. Drużyna Zagłębia rozgrywa mecze towarzyskie, w których pracuje nad równymi elementami gry i budowaniem kolektywu. Zespół Młodzików zagrał m.in. sparingi z prestiżowymi przeciwnikami w Czechach. Chłopcy ciężko pracują, by podnieść swoje umiejętności.

Gratulujemy i czekamy na kolejne spotkania z udziałem naszych podopiecznych!