Aktualności

#aktualności

 3.12.2018

Książka o historii Zagłębia wkrótce w sprzedaży

Zagłębie Sosnowiec wydaje książkę dokumentującą niezwykle bogatą, ponad 100-letnią historię Klubu. Na rynku wydawniczym dzieło Jacka Skuty powinno się ukazać w połowie grudnia.

"Zagłębie Sosnowiec - Historia Piłki Nożnej" to 628 stron na papierze kredowym, bogato ilustrowanych zdjęciami. Co ciekawe, niektóre z nich po raz pierwszy ujrzą światło dzienne; to będzie prawdziwa uczta fotograficzna Wcześniej pojawiały się na rynku książki opisujące historię sosnowiczan, jednak nie były one wydawane przez Klub, a co najważniejsze - nie opisywały w sposób tak analityczny i rzetelny 112-letniej historii Zagłębia. 

Autor książki nie tylko zgłębił wszystkie wydarzenia od momentu powstania Klubu, ale jeszcze wzbogacił je biogramami piłkarzy, trenerów czy działaczy, jak również dorzucił ciekawe statystyki, wyliczenia czy też smakowite anegdoty
- Książka jest podzielona tematycznie na 3 części oznaczone klubowymi barwami - zaznacza jej autor, Jacek Skuta, który w przeszłości był piłkarzem Zagłębia (lata 1976-87), więc niektóre wydarzenia z historii Klubu zna z autopsji.

- Część pierwsza rozpoczyna się stroną przekładkową w kolorze czerwonym i opisuje Zagłębie w rozgrywkach ligowych. Druga część - tutaj strona okładkowa jest w kolorze zielonym - to Zagłębie w rozgrywkach pucharowych. W tej części czytelnik znajdzie dużo informacji statystycznych, a także biogramy zasłużonych Zagłębiaków. Część trzecia ma kolor biały i opisuje dzieje najnowsze Klubu od 1993 roku do chwili obecnej -   dodaje autor książki, który włożył w swoją pracę mnóstwo serca

W najbliższym czasie Zagłębie poda szczegóły dotyczące dystrybucji książki i jej ceny.