Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 3.12.2018

Zawodnicy i trenerzy Akademii wśród najlepszych w Polsce!

Antoni Kulawiak i Mateusz Banaś otrzymali powołania do Reprezentacji Polish Soccer Skills. Do sztabu szkoleniowego PSS został zaproszony Piotr Strzałkowski, trener naszej Akademii. Z kolei Przemysław Szczerba zdobył tytuł trenera roku!

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się inauguracja Reprezentacji Polish Soccer Skills. W projekcie biorą udział zawodnicy, którzy wyróżnili się podczas letnich i zimowych obozów Akademii Młodych Orłów. Spośród kilkuset zawodników z całej Polski zostały wybrane 18-osobowe zespoły w danych rocznikach. Dwaj zawodnicy Zagłębia Sosnowiec otrzymali powołania do reprezentacji. W zespole U14 znalazł się Antoni Kulawiak, a drużynę U15 zasili Mateusz Banaś.


Podopieczni naszej Akademii już w styczniu udadzą się a tygodniowe zgrupowanie w Cetniewie. Następnie Antoni i reprezentacja U14 rozegra mecze towarzyskie z Bayernem Monachium. Z kolei Mateusz i jego drużyna polecą do Włoch. Tam sprawdzą swoje siły w mecz przeciwko drużynie Genua Sampdoria U15 (obecny klub Krzysztofa Piątka - zawodnika kadry Jerzego Brzęczka). 

Również trenerzy Akademii im. Włodzimierza Mazura zostali wyróżnieni. Do sztabu szkoleniowego Polish Soccer Skills drużyny U15 został powołany trener Piotr Strzałkowski. Nasz szkoleniowiec przez cały rok będzie pracował z najlepszymi, polskimi zawodnikami z rocznika 2004.

W ostatnich dniach  przyznano również nagrodę "Trener roku Polish Soccer Skills". Ten wyjątkowy tytuł został nadany pracownikowi zagłębiowskiej Akademii. Najlepszym trenerem został Przemysław Szczerba, trener przygotowania motorycznego.

Serdecznie gratulujemy naszym podopiecznym i trenerom! Życzymy dalszych sukcesów!