Aktualności

#aktualności #akademia

 4.12.2018

Budujemy Dream Team

W minioną sobotę do Sosnowca przyjechało 12 piłkarzy z rocznika 2005 z Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia. Wszyscy zagrali w barwach Zagłębia Sosnowiec w meczach kontrolnych z Piastem Gliwice. Z wielką przyjemnością informujemy, że chłopcy spisali się znakomicie i mogą w niedalekiej przyszłości stanowić znaczące wzmocnienie naszej Akademii.

Bayern Monachium na celowniku!

Rocznik 2005 awansował właśnie do II Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, w której wiosną będzie rywalizował m.in. z GKS-em Katowice, Piastem Gliwice, Polonią Bytom i Ruchem Radzionków. Cel jest taki sam jak jesienią - kolejny awans! To ma być następny etap budowy zespołu, który na stałe dołączy do krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej i jak równy z równym będzie konfrontował swoje umiejętności z najlepszymi akademiami w Europie. Stąd też letnie sparingi zespołu U-14 z czeskimi drużynami: FC Banik Ostrava, SFC Opava i FC Hlucin, a także zeszłotygodniowa wizyta w Pradze i mecze ze Slavią Praga oraz Duklą Praga. Również przyszły rok zapowiada się pod tym względem interesująco. Do Sosnowca w styczniu przyjadą Zbrojovka Brno oraz SFC Opava, na początku marca zagramy w Czechach z MFK Karvina, a w połowie marca kilku podopiecznych Marcina Paula i Adama Barana, w ramach współpracy z projektem APMT Polska, uda się na towarzyskie potyczki do Austrii i Niemiec. 16 marca chłopcy zmierzą się z FC Red Bull Salzburg, a dzień później z Bayernem Monachium!!! Prowadzimy jednocześnie rozmowy z trenerami Sparty Praga i Karpat Lwów, więc wkrótce będziemy znali terminy naszych wizyt w stolicy Czech oraz na Ukrainie.

Bazy mogą nam pozazdrościć...

Warunki, które pozwolą zrealizować te ambitne cele, mamy odpowiednie. Bazy sportowej mogą nam pozazdrościć wszyscy na południu Polski, a będzie jeszcze lepiej, bo już niedługo ruszy budowa Zagłębiowskiego Parku Sportowego, w ramach którego powstanie absolutnie nowy i nowoczesny stadion piłkarski, hala widowiskowo-sportowa oraz lodowisko, na którym swoje mecze rozgrywać będą nasi hokeiści. Obecny Stadion Ludowy powiększy centrum treningowe Zagłębia, na terenie którego otwarte właśnie zostało pełnowymiarowe boisko pod balonem, a w planach jest jeszcze budowa boiska z naturalną nawierzchnią dla kategorii wiekowej młodzików oraz kilku boisk do małych gier.
Niewątpliwym atutem Akademii im. Włodzimierza Mazura, jest fakt, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu przy Zespole Szkół im. Bolesława Prusa, w której edukację od szkoły podstawowej aż do matury odbywają młodzi gracze Zagłębia Sosnowiec,  usytuowana jest tuż przy naszej bazie treningowej. Również bursa dla osób spoza Sosnowca znajduje się niedaleko od szkoły, dzięki czemu komunikacja na trasie bursa szkoła klub, jest komfortowa. Zresztą w ogóle dojazd do naszej Akademii jest znakomity. Wszystko skupione jest w najbliższym sąsiedztwie tzw. Gierkówki, czyli drogi szybkiego ruchu łączącej Katowice z Warszawą, a przy tym otoczone zielenią, co gwarantuje kapitalny klimat do spokojnej pracy nad piłkarskim rozwojem. 

Upominki od kapitana
W sobotę zaproszeni piłkarze wzięli udział w trójmeczu Zagłębia Sosnowiec I, Zagłębia Sosnowiec II i Piasta Gliwice. Chłopcy, mogli zaprezentować swoje wysokie umiejętności, poznali trenerów i  swoich przyszłych kolegów z klasy sportowej, a zarazem drużyny, oraz spotkali się z kapitanem ekstraklasowego Zagłębia Sosnowiec, Tomaszem Nowakiem i Panią Anną Wolny, kierowniczką działu marketingu. Każdy nasz gość  otrzymał drobny upominek, Pan Tomasz dał chłopakom kilka cennych wskazówek, które być może okażą się przydatne w drodze do realizacji piłkarskich marzeń, a na koniec udaliśmy się na pyszny obiad do klubowej restauracji 3 Kolory.
Grę naszych gości w trakcie meczu obserwowało czterech trenerów odpowiedzialni bezpośrednio za pracę z rocznikiem 2005 Marcin Paul i Adam Baran oraz wspierający ich w sobotę, Mariusz Strojczyk i Kamil Krawczyk. Całość została sfilmowana przez Pana Piotra Górala, dzięki temu mamy znakomity materiał do analizy i wkrótce dowiemy się, kto ponownie zostanie zaproszony do Sosnowca.  
Wraz z młodymi futbolistami z Podkarpacia, Małopolski i Górnego Śląska, w sobotnim wydarzeniu uczestniczyli ich rodzice, którzy z bliska mogli obejrzeć jak funkcjonuje nasz klub. Wiedzę rodziców uzupełniła multimedialna prezentacja, którą przygotował trener Mariusz Strojczyk koordynator Bloku Liceum i jednocześnie szkoleniowiec II zespołu Zagłębia Sosnowiec. Rodzice poznali całą strukturę Akademii i dowiedzieli się, że oprócz trenerów piłkarskich, z naszymi dziećmi pracują także trenerzy przygotowania motorycznego, trenerzy odpowiedzialni za szkolenie bramkarzy, fizjoterapeuci oraz psycholog sportowy. Gracze Zagłębia Sosnowiec mają również do swojej dyspozycji dwie siłownie, dwie sale fitness, no i krytą pływalnię. To wszystko jest w jednym miejscu!

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC I PIAST GLIWICE 3:0 (Dawid x 3)
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC II PIAST GLIWICE 0:0