Aktualności

#aktualności #region #kibice #akademia

 11.12.2018

Święty Mikołaj - Pawłowski w Junior Football

Kapitan pierwszej drużyny Zagłębia Sosnowiec odwiedził naszych najmłodszych podopiecznych z Junior Football.

Szymon Pawłowski wbiegł na halę w czapeczce Świętego Mikołaja. Takie sportowe mikołajki to najlepszy prezent dla młodych pasjonatów piłki nożnej. Najmłodsi Zagłębiacy wzięli udział w treningu pod okiem kapitana ekstraklasowej drużyny. Zawodnicy Junior Football zostali podzieleni na trzy grupy. Szymon Pawłowski dołączył po kolei do każdej z nich, by wspólnie przeżyć mikołajkowy trening. Podopieczni wykonywali atrakcyjne ćwiczenia piłkarskie i brali udział w ciekawych zabawach sportowych. 

Najmłodsi świetnie się bawili. Nikt nie chciał przerywać treningu. Znaleźli jedynie chwilę na szybki łyk wody i już zaraz wracali do ćwiczeń. Szymon Pawłowski wzbudził nie tylko podziw młodych Zagłębiaków, ale również zaufanie. Jeden z chłopców poprosił kapitana o zawiązanie buta. Podczas mikołajek naszym podopiecznym towarzyszyli także rodzice. 

Pod koniec spotkania był czas rozdawania autografów. Podopieczni Junior Football otrzymali także świąteczne upominki. Znaleźli w nich czapkę i bluzę klubową Zagłebia.

Junior Football to program piłkarski Zagłębia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Najmłodsi podopieczni uczą się podstawowych umiejętności piłkarskich, pracy w grupie oraz zasad fair play.