HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 13.12.2018

Musimy się zrewanżować za Poznań

Sosnowiczanie przygotowują się do ostatnich dwóch pojedynków przed przerwą. Na konferencji przed meczem z Lechem Poznań zjawił się Valdas Ivanauskas i nasz skrzydłowy z Serbii Żarko Udoviczić, który w Szczecinie rozegrał setny mecz dla naszego kochanego klubu.

Podziękowania dla kibiców


Valdas Ivanauskas: - Jesteśmy w trudnej sytuacji przed ostatnimi dwoma spotkaniami, jednak musimy sobie poradzić. Mamy za sobą swoich kibiców, którzy stoją za nami murem. Kibice jeżdżą za nami przez całą Polskę i musimy dać im radość. Zachowanie po meczu było fantastyczne, ponieważ czekali na nas do samego końca. Przygotowujemy się cierpliwie i sumiennie do meczu z Lechem i mamy nadzieję, że wszystko potoczy się po myśli naszej i kibiców. 

Wiara w drużynę do samego końca

Valdas Ivanauskas: - Zupełnie nic się nie zmieniło w moim podejściu. Dalej jestem uśmiechniętym człowiekiem i pozytywnie nastawionym do dalszej walki w Lotto Ekstraklasie. Ciągle wierzę w mój zespół i w moich zawodników. Zdajemy sobie sprawę, że czekają nas dwa bardzo ciężkie pojedynki. Być może naszych rywali zgubi pozycja faworyta, a my postaramy się zaskoczyć. Jeśli zawodnicy zrealizują założenia taktyczne to jesteśmy dobrej myśli. Mimo kłopotów kadrowych i obsadą pozycji napastnika nie obawiam się tego. Poradzę sobie z tym i zrobimy wszystko, żeby uszczęśliwić cały nasz stadion. 

Możliwe wzmocnienia 

Naszym mocnym elementem nie jest ławka rezerwowych i nad tym będziemy musieli popracować intensywnie w okienku transferowym. Dobór graczy pod kątem mojej wizji jest cięższy, ponieważ nasza pozycja w tabeli nie jest satysfakcjonująca. Ja potrzebuję zawodników, którzy są gotowi na walkę do samego końca. Potrzebuję piłkarzy z silnym charakterem. - skomentował na zakończenie obecną sytuację kadrową trener Valdas Ivanauskas.

- Zagrałem w Szczecinie swój setny mecz w barwach Zagłębia i jestem z tego powodu bardzo dumny. Jestem pozytywnie nastawiony do najbliższych spotkań i mogę zagwarantować, że damy z siebie wszystko. Nie pozwolimy sobie przegrać dwóch ważnych meczów na własnym stadionie! Jeżeli chodzi o Lech to zdajemy sobie sprawę z tego jak dobra jest to drużyna. Na każdej pozycji mają bardzo dobrych piłkarzy. W Poznaniu zagraliśmy jedno z gorszych spotkań. Musimy się zrewanżować! - dodał pozytywnie nastawiony  Żarko Udoviczić.