Aktualności

#aktualności #region #kibice #akademia

 23.12.2018

Trampkarze 2005 wskakują do wyższych lig

Obie drużyny rocznika 2005 awansowały do wyższych klas rozgrywkowych. Mecze jesienne naszych Trampkarzy podsumowali trener Marcin Paul i trener Adam Baran, a także Łukasz Girek.

Podopieczni Akademii z rocznika 2005 jesienią rywalizowali na dwóch poziomach ligowych. Drużyna Marcina Paula mierzyła się z rywalami w III lidze wojewódzkiej. Młodzi adepci piłki nożnej rozegrali 14 ligowych spotkań. 

Walka o mistrzostwo rozegrała się pomiędzy dwiema drużynami, którymi były Zagłębie Sosnowiec i Ruch Chorzów. Na 14 rozegranych meczów odnieśliśmy 12 zwycięstw, a dwukrotnie zremisowaliśmy. Dzięki temu skończyliśmy rozgrywki na I miejscu. Zespół był pracowity, zdeterminowany i nastawiony na sukces. W każdym meczu zawodnicy starali się realizować stawiane przed nimi założenia. Wiemy jednak, że przed nami jeszcze sporo pracy aby pokazać się w nowej lidze z jeszcze lepszej strony. Chcemy dobrze przepracować okres przygotowawczy i od marca walczyć o mistrzostwo II ligi śląskiej trampkarzy C2. Należy wspomnieć, że dużą wartość drużyny stanowili zawodnicy, którzy do nas dołączyli w okresie letnim. Dzięki nim poziom całej grupy może zdecydowanie pójść do góry - skomentował rozgrywki trener Marcin Paul.

Kolejna drużyna Akademii pokazała jak pokonać wszystkich ligowych rywali. Zespół trenera Adama Barana konkurował w tym sezonie w IV lidze okręgowej. Jego podopieczni zmierzyli się z przeciwnikami w 7 meczach i zakończyli jesień z kompletem punktów. Chociaż spotkań było niewiele nasi Trampkarze zdobyli aż 81 goli. 

Rundę jesienną możemy zaliczyć do bardzo udanych przede wszystkim pod względem sportowym, ponieważ drużynom z rocznika 2005 udało się świętować dwa awanse. Moi podopieczni spisali się na medal, realizując nakreślone założenia od pierwszego do ostatniego meczu, za co zostali nagrodzeni wspomnianą promocją do wyższej ligi. Wyróżnić z przekroju całej rundy mogę wszystkich chłopców, bo dzięki pracy i swojej determinacji odnieśli sukces. W całych rozgrywkach zdobyliśmy aż 81 bramek, tracąc zaledwie 4 gole. Z kompletem punktów pewnie zdobyliśmy mistrzostwo w naszej lidze. Teraz czeka nas runda wiosenna, która na pewno będzie bardziej wymagająca. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze spotkania - podsumował sezon trener Adam Baran

Oba zespoły zakończyły jesienne rozgrywki na pierwszej pozycji. Dzięki temu nasi Trampkarze żegnają się z obecnymi ligami, a na wiosnę rozpoczną grę klasę wyżej. Nadchodzące wyzwania nie będą proste, ale podopieczni Akademii już rozpoczęli przygotowania do spotkań wiosennych. Teraz zawodnicy udali się na zasłużoną przerwę, a już w styczniu sprawdzą się w kolejnych meczach towarzyskich. 

Rozgrywki ligowe to nie wszystko, co dzieje się wokół drużyn rocznika 2005. Bardzo ważnym elementem szkoleniowym są sparingi oraz współpraca Akademii z partnerskimi instytucjami sportowymi. Działalność naszych zespołów U14 opisał Łukasz Girek.

Niezwykle istotną rolę w rozwoju piłkarskim grupy odgrywają konfrontacje z wymagającymi rywalami. Już latem w trakcie obozu w Wodzisławiu podopieczni trenerów Marcina Paula i Adama Barana sprawdzili się w rywalizacji z czeskimi zespołami FC Banik Ostrava, SFC Opava i FC Hlucin. Po zakończeniu rundy jesiennej zawodnicy rocznika 2005 od razu wyjechali do Pragi, gdzie rozegrali towarzyskie spotkania z przedstawicielami czeskiej centralnej ligi trampkarzy U14 (region Bohemia) Slavią Praga i Duklą Praga. W drodze do stolicy naszych południowych sąsiadów drużyna ponownie zmierzyła się z Banikiem Ostrava (centralna liga U14 region Morawy). 

Chłopcy intensywnie trenują pod okiem trenerów Marcina Paula i Adama Barana, ale także dodatkowo doskonalą swoje indywidualne umiejętności. Pięciu piłkarzy w terminach ustalonych z naszymi trenerami uczestniczy w zgrupowaniach i meczach projektu APMT Polska. W ramach tej współpracy nasi piłkarze pojadą w marcu do Austrii i Niemiec, gdzie rozegrają sparingi z Bayernem Monachium i Red Bull Salzburg. Czterech innych chłopców uczęszcza na indywidualne treningi z Damianem Gorawskim byłym reprezentantem Polski, a obecnie szkoleniowcem naszego klubu partnerskiego Akademii Piłkarskiej Mam Talent Krzeszowice.

Każdy mecz rocznika 2005 jest filmowany przez Pana Piotra Górala, dzięki czemu trenerzy mają wartościowy dodatkowy materiał do analizy. 

Serdecznie gratulujemy naszym Trampkarzom bardzo udanego sezonu! Życzymy powodzenia w meczach wiosennych!