HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 6.01.2019

Na początek treningi i testy

W poniedziałkowe popołudnie po raz pierwszy w nowym roku sztab trenerski Zagłębia spotka się z piłkarzami. Na początek czekają drużynę treningi na własnych obiektach i testy wydolnościowe.

Na pierwszych zajęciach pojawią się także nowi zawodnicy, którzy już wcześniej podpisali kontrakty z Zagłębiem. To Słowacy Lukas Gressak i Martin Toth, a także król strzelców ligi gruzińskiej, Giorgi Gabedava. W planach są także transfery kolejnych piłkarzy, z którymi toczą się konkretne rozmowy. Z drużyną nie będą już ćwiczyć ci zawodnicy, którzy jeszcze pod koniec starego roku znaleźli się na liście transferowej, jak również Alexandre Cristovao. Został on karnie przeniesiony do ekipy rezerw. Ponadto z Juniorem Torunarighą i Nuno Malheiro zostały rozwiązane kontrakty za porozumieniem stron.

Do połowy stycznia Zagłębie trenować będzie na własnych obiektach, a następnie zespół czeka zgrupowanie w Chorwacji. 15 stycznia zespół odleci z lotniska w Balicach do Frankfurtu nad Menem,, gdzie nastąpi przesiadka na samolot do Triestu. A stamtąd ekipa uda się autokarem do Medulin w Chorwacji, gdzie drużyna  trenować będzie do 28 stycznia. Dzień później nastąpi powrót do kraju. W Medulin sosnowiczanie wystąpią w turnieju Arena Cup. Pierwszym rywalem w czwartek 17 stycznia będzie NK Istra 1961 Pula (ekstraklasa chorwacka).

Plan przygotowań Zagłębia:

9-14 stycznia: treningi na własnych obiektach
15-28 stycznia: zgrupowanie w Medulin i udział w turnieju
3 lutego: sparing z ŁKS Łódź (miejsce do uzgodnienia)
9 lutego: Śląsk Wrocław (pierwszy mecz w rundzie wiosennej)