HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #transfery #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 10.01.2019

Mateusz Możdżeń związał się z Zagłębiem

Kolejnym nowym zawodnikiem Zagłębia pozyskanym w zimowym okienku transferowym jest Mateusz Możdżeń. Podpisał on z sosnowieckim klubem kontrakt na 1,5 roku.

Przede wszystkim chcę pomóc Zagłębiu utrzymać się w ekstraklasie. W Sosnowcu będę miał szansę na regularną grę, a w Kielcach takiej szansy wiosną bym nie miał. W Koronie nie uzgodniłem bowiem nowego kontraktu, natomiast w Zagłębiu od razu dowiedziałem się, że jestem tu potrzebny. Zagłębie podało mi rękę, za co jestem bardzo wdzięczny  mówi oficjalnej stronie sosnowieckiego klubu Mateusz Możdżeń.

Dodajmy, że nowy pomocnik sosnowiczan miał także ofertę z Górnika Zabrze, jednak postawił na Zagłębie. Możdżeniem interesowały się ponadto kluby zagraniczne, m.in. Dinamo Bukareszt i Dundee FC.

27-letni pomocnik, urodzony w Warszawie, kojarzony jest przede wszystkim z Lechem Poznań, gdzie spędził blisko 7 lat. Z Kolejorzem zdobył w 2010 roku  mistrzostwo Polski. Ponadto występował m.in. w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Lechii Gdańsk, a ostatnio w Koronie, gdzie grał od sezonu 2016/17. Jesienią ubiegłego roku zaliczył 14 gier w Lotto Ekstraklasie i zdobył jednego gola.

W sumie ten doświadczony pomocnik w rodzimej ekstraklasie zagrał 248 spotkań, strzelając 20 bramek.