Aktualności

#aktualności #region #kibice #akademia

 10.01.2019

Akademia podczas Czarni Cup 2019

Podopieczni Akademii im. Włodzimierza Mazura już rozpoczęli turniejowe zmagania. Drużyna trenera Łukasza Walczaka z rocznika 2009 wystąpiła w Czarni Cup 2019.


Chociaż 6 stycznia jest dniem wolnym, młodzi adepci piłki nożnej wzięli udział w turnieju halowym. Organizatorem imprezy był klub partnerski naszej Akademii, szczycący się wysoko kwalifikowaną drużyną Polskiej Ekstraligi Piłki Nożnej Kobiet - Czarni Sosnowiec. Mecze zostały rozegrane na hali sportowej MOSiR przy ul. Żeromskiego. Oprócz gospodarzy oraz Zagłębia Sosnowiec, rywalizację podjęły drużyny: Orbita Bukowno, Zew Sosnowiec, FA Bielsko-Biała, Słowik Olkusz, APN Olimpia II Piekary Śląskie, Rekord Bielsko-Biała, FA Czeladź, oraz zjawiskowy zespół, który przyjechał aż z województwa wielkopolskiego - KA4 resPect Krobia.

Sportową imprezę swoją obecnością uświetniły reprezentantki Polski w piłce nożnej - Dagmara Grad i Anna Szymańska. Najlepsze polskie zawodniczki wspierały zawodników podczas rywalizacji oraz wręczyły uczestnikom turnieju nagrody. W niedzielę na hali MOSiRu pojawili się również inni wyjątkowi goście, m.in. Bartosz Górski, Radny Rady Miejskiej Miasta Sosnowca i wiceprezes KKS Czarni czy Grzegorz Majewski, trener żeńskiej drużyny Czarnych. Młodych piłkarzy bacznie obserwował również Dariusz Wrona, koordynator reprezentacji młodzieżowych podokręgu Sosnowiec.  Naszym zawodnikom przyglądał się także koordynator zagłębiowskiej Akademii - Jarosław Wojciechowski. 

Udany turniej w naszym wykonaniu. Mieliśmy okazję rywalizować z dobrymi zespołami i na ich tle ocenić naszą dyspozycję. Chłopcom należą się brawa za zaangażowanie i za wiele fragmentów dobrej gry. Wchodzimy w nowy rok miłym akcentem, co będzie dodatkową motywacją do dalszej pracy. Na wyróżnienie zasługuje Szymon Jurczyk, zawodnik z grupy naborowej, który pokazał bardzo waleczną postawę, a swoje indywidualne akcje ofensywne wielokrotnie wykończył celnym strzałem. Dziękujemy naszemu klubowi partnerskiemu AP Czarni za zaproszenie i gratulujemy organizacji turnieju i zaproszenia drużyn, które gwarantowały rozgrywki na dobrym poziomie sportowym - podsumował turniej trener Łukasz Walczak. 

Zagłębie zagrało w składzie: Alan Kowalik, Alan Skręt, Antek Smorąg, Szymon Jurczyk, Oliwier Nowak, Alan Król, Kacper Matyja, Robert Markiewicz, Olek Machowicz i Olivier Miglus 

W niedzielnych zawodach nie prowadzono klasyfikacji punktowej. Turniej był rozgrywany pod hasłem "Gramy dla Michała!" stanowił wsparcie Akademii Piłkarskiej Czarnych Sosnowiec dla jednego z ich zawodników, który podczas meczu ligowego uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Organizatorzy zapewnili wysoki poziom rywalizacji, atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników i świetną zabawę. Każda kolejna edycja turnieju przynosi coraz więcej pozytywnych emocji!

Fotorelacja z niedzielnego turnieju znajduje się TUTAJ

Gratulujemy!