Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 28.01.2019

Uczcimy pamięć Włodka Mazura!

Przed nami XXIV Memoriał Włodzimierza Mazura - patrona naszej Akademii. Turniej odbędzie się 3 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu. W tym roku rywalizację podejmą drużyny rocznika 2004.

To już XXIV edycja turnieju, podczas którego wspominamy legendę sosnowieckiego klubu. Organizatorami imprezy są: Zagłębie S.A., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, Śląski Związek Piłki Nożnej - Podokręg Sosnowiec oraz Oldboje, czyli Stowarzyszenie Sportowe Byłych Piłkarzy i Sympatyków Zagłębia Sosnowiec. O puchar powalczy sześć drużyn z rocznika 2004. Oprócz gospodarzy rywalizację podejmą: Rozwój Katowice, Górnik Zabrze, Stadion Śląski Chorzów, GKS Katowice oraz Góral Żywiec. 

Mecze zostaną rozegrane w hali sportowej MOSiR przy ul. Żeromskiego 9 w Sosnowcu. Impreza odbędzie się 3 lutego. Otwarcie turnieju zaplanowano na godz. 9:30. Już o 10:00 rozpocznie się pierwszy piłkarski pojedynek.  Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji, które urozmaicą sportowe wydarzenie. O godz. 12:25 zostanie przeprowadzony "Quiz wiedzy o Zagłębiu". Pierwszy występ Cheerleaders zaplanowano na godz. 14:00, a zaraz po nim odbędzie się konkurs żonglerki. Cheerleaderki zaprezentują się również o godz. 15:25. Przed godz. 17:00 zostaną wręczone nagrody i nastąpi oficjalne zakończenie XXIV edycji turnieju. 

Włodzimierz Mazur był wybitnym zawodnikiem zagłębiowskiej drużyny oraz reprezentantem Polski. Piłkarz zagrał w barwach Zagłębia w 282 spotkaniach ligowych, w których aż 79 razy umieścił piłkę w bramce przeciwnika. Zagłębie Sosnowiec z Włodkiem Mazurem w składzie dwukrotnie zdobyło Puchar Polski, a sam napastnik w 1977 roku został królem strzelców, zapisując na swoim koncie 17 bramek.  Grał również z orzełkiem na piersi - wystąpił w 23 spotkaniach reprezentacji i zdobył 3 gole.

Od kilku lat Akademia Zagłębia nosi imię Włodzimierza Mazura. 

Wejściówki na turniej są darmowe.

Zapraszamy serdecznie!