Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 31.01.2019

Bartłomiej Babiarz przeszedł operację stawu kolanowego

Bartłomiej Babiarz jest już po operacji stawu kolanowego. Została ona przeprowadzona w klinice Galen w Bieruniu u profesora Krzysztofa Ficka.

Pomocnik Zagłębia w trakcie meczu sparingowego w Chorwacji z serbskim klubem FK Żarkovo Belgrad doznał poważnego urazu stawu kolanowego. Zawodnik wrócił wcześniej ze zgrupowania do kraju i po konsultacji w Galenie zapadła decyzja o zabiegu operacyjnym.

- W meczu z Serbami byłem zaledwie 10 minut na boisku i zostałem brutalnie zaatakowany przez dwóch zawodników. Najpierw sfaulowany został Sanogo, który nie dokończył sparingu, a potem trafiło na mnie. Mój uraz okazał się poważniejszy, niż przypuszczaliśmy. Końcówka kości udowej została po prostu ścięta - informuje oficjalną stronę klubu Babiarz.

Nasz zawodnik nie traci ducha, mimo że w tym sezonie już nie wybiegnie na boisko. Obecne, tak ważne dla klubu rozgrywki, może już spisać na straty. - Bardzo mi smutno z tego powodu, że nie pomogę kolegom w walce o utrzymanie. Ale głęboko w to wierzę, że Zagłębie się utrzyma, jego miejsce jest w ekstraklasie - zaznacza bardzo mocno "Babi".

- Po operacji stawu kolanowego Bartka czeka 4-5 miesięcy rehabilitacji - przyznaje z kolei Marcel Płachta, fizjoterapeuta Zagłębia.

Znacznie pomyślniejsze wieści dotyczą Michaela Heinlotha. Niemiecki obrońca Zagłębia doznał urazu mięśnia dwugłowego jeszcze przed wyjazdem drużyny na zgrupowanie. Do Chorwacji nie pojechał, odbywając rekonwalescencję w Niemczech. Z jego mięśniem dwugłowym jest już wszystko w porządku i Michael wznowi w czwartek treningi z zespołem.

Bartkowi Babiarzowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i wysokiej formy piłkarskiej!

Foto: Michał Chwieduk.