Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna

 4.02.2019

Zagłębie Drużyną Roku 2018 w Sosnowcu

W trakcie II Gali Sosnowieckiego Sportu władze naszego miasta nagrodziły najlepszych sportowców i zespoły. Zagłębie zostało wyróżnione tytułem "Drużyny Roku 2018".

Ten tytuł Zagłębiacy otrzymali wspólnie z piłkarkami nożnymi Czarnych Sosnowiec, które zdobyły w poprzednim sezonie wicemistrzostwo Polski. Z kolei piłkarze Zagłębia zostali uhonorowani w związku z uzyskanym awansem do Lotto Ekstraklasy.

- Jestem przekonany, że tytuł Drużyny Roku 2018 jest dla Klubu powodem do dumy i zadowolenia - stwierdził Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na scenę, oprócz piłkarzy w osobach Tomasza Nowaka, Żarko Udoviczicia, Vamary Sanogo i Sebastiana Milewskiego, którzy reprezentowali drużynę poproszono także Dariusza Dudka. Obecny trener GKS-u Katowice był współautorem sukcesu, wprowadzając zespół do Lotto Ekstraklasy.

- Myślę, że to sukces wszystkich ludzi, którzy pracowali w Zagłębiu, także prezydenta miasta. Tę nagrodę dedykujemy wszystkim mieszkańcom Sosnowca - mówił w trakcie uroczystości Tomasz Nowak, który w roli kapitana poprowadził drużynę do awansu.