Aktualności

#aktualności #region #kibice #akademia

 5.02.2019

Sosnowieckie święto piłkarskie

Za nami XXIV Memoriał Włodzimierza Mazura. W turnieju halowym zagrało sześć drużyn z rocznika 2004, a wśród nich podopieczni naszej Akademii. W tym roku po puchar sięgnął Rozwój Katowice. Sosnowiczanie oraz goście godnie upamiętnili legendę Zagłębia.

Od wielu lat Zagłębiacy wraz z gośćmi grają na cześć Włodka Mazura - byłego zawodnika Zagłębia Sosnowiec, dobrego człowieka i patrona naszej Akademii. Turniej halowy stworzony przez prezesa Leszka Baczyńskiego oraz trenera Krzysztofa Tochela ewaluował na przestrzeni  lat i na stałe wpisał się w sportowy kalendarz miasta. W niedzielę odbył się XXIV Memoriał Włodzimierza Mazura. Po raz kolejny był on dedykowany drużynom młodzieżowym. W tym roku do rywalizacji przystąpili zawodnicy z rocznika 2004. Podopieczni Akademii pod wodzą trenera Piotra Strzałkowskiego oraz trenera Adriana Zbroi zmierzyli się z rówieśnikami z kilku śląskich drużyn. 

Impreza rozpoczęła się o godzinie 9:30, kiedy prezes Marcin Jaroszewski oraz Leszek Baczyński, Honorowy Prezes Zagłębia, przywitali oficjalnie zawodników i kibiców, zgromadzonych w hali sportowej przy ul. Żeromskiego. Już po chwili piłkarze wybiegli na boisko. Turniej został rozegrany w systemie "każdy z każdym", a mecze trwały po 20 min. Spotkania były bardzo emocjonalne, wszyscy zawodnicy ambitnie walczyli o każdy punkt, a losy niektórych zespołów ważyły się do ostatnich sekund rozgrywek. Po kilku godzinach zaciętej rywalizacji wyłonili się zwycięzcy XXIV edycji imprezy. W tym roku Rozwój Katowice nie miał sobie równych i wywalczył główną nagrodę. Każdy zawodnik, który stanął na podium otrzymał nagrody, a przedstawiciele drużyn przyjęli na swoje ręce trofea. Zostały przyznane również wyróżnienia specjalne. Zmaganiom przyglądali się między innymi Józef Grząba, prezes podokręgu Sosnowiec Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Dariusz Wrona, koordynator sosnowieckiego podokręgu oraz prezydent miasta Arkadiusz Chęciński. 

Dodajmy, że nagrody wręczali Leszek Baczyński, prezes honorowy Zagłębia, Józef Grząba, prezes Podokręgu Sosnowiec ŚZPN i Jarosław Konopka, były zawodnik sosnowiczan.

Klasyfikacja generalna:

1. Rozwój Katowice
2. Stadion Śląski Chorzów
3. Górnik Zabrze
4. Zagłębie Sosnowiec
5. GKS Katowice
6. Góral Żywiec  

Nagroda fair play - Góral Żywiec
Najlepszy zawodnik - Jordan Majchrzak (Rozwój Katowice)
Najlepszy strzelec - Jakub Koseła (Górnik Zabrze)
Najlepszy bramkarz - Piotr Miarka (Stadion Śląski Chorzów)

Rywalizacja piłkarska to nie jedyna atrakcja tego wyjątkowego dnia. Imprezę urozmaiciły występy cheerleaderek z grupy ProDance Zagłębie. Dodatkowo został przeprowadzony konkurs żonglerki, w którym nagrodą były zagłębiowskie gadżety. Kibice głośno dopingowali zawodników i chętnie podziwiali artystyczne występy.

Już za rok kolejna edycja turnieju na cześć Włodzimierza Mazura. Zawodników będą czekały nowe wyzwania, a kibiców nowe atrakcje. 

Fotorelacja z tego wydarzenia dostępna TUTAJ

Dziękujemy młodym piłkarzom i ich trenerom za udział w memoriale oraz kibicom za wsparcie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!