Aktualności

#aktualności #region #kibice #akademia

 11.02.2019

Sukces rezerw w Czechach

Drugi zespół Zagłębia zagrał w sobotę mecz towarzyski z drużyną SFC Opava. Podopieczni trenera Mariusza Strojczyka oraz trenera Jovana Ninkovića wygrali z gospodarzami 3:1.

Było to bardzo wartościowe i wyrównane spotkanie, przepełnione walką i chęcią zwycięstwa z obydwu stron.  Mimo wyrównanej gry i kilku sytuacji bramkowych, które sobie wypracowaliśmy to gospodarze obieli prowadzenie. Nie zniechęciło nas to i w końcówce spotkania bardzo ładną akcją popisali się Pietrzak, Prokop oraz Kumor, który wywalczył dla zespołu rzut karny. Po wykorzystaniu jedenastki zakończyliśmy pierwszą połowę. Kolejne 45 minut również przepełnione były szybką grą i walką. Dwukrotnie piłkę dostał Łoziński, który następnie został faulowany w polu karnym. Pietrzak ponownie wykorzystał strzał z jedenastego metra.  Jest kilka rzeczy nad którymi musimy popracować, ale mimo to, jestem naprawdę zadowolony z naszych zawodników. Pokazali się z bardzo dobrej strony na tle rówieśników z Czech - podsumował spotkanie trener Mariusz Strojczyk.

FC Opava U19 - Zagłębie II Sosnowiec 1:3 (1:1) 

Skład: Czaplak (45 Suchocki), Sych (45 Janicki), Hałatek, Kłosek, Prokop, Pietrzak, Wisznowksi (45 Wala), Moncada, Kumor, Łoziński, Durnaś (45 Koniusz) 

Bramki: 44, 55, 88 - Pietrzak

Zwycięstwo naszej drużyny jest bardzo pozytywnym znakiem oraz powodem do radości. Rywalizacja z drużynami z Czech i Słowacji to nie lada wyzwanie dla zespołów młodzieżowych z Polski. Za południową granicą futbol młodzieżowy stoi na najwyższym poziomie, przewyższając niejednokrotnie jakością zespoły z zachodniej strony Europy. Nawet Niemcy, Anglia, Francja, Hiszpania czy Włochy często nie są w stanie równać się z młodzieżowymi zespołami Czech czy innych państw tej strony kontynentu. Cieszy nas możliwość rywalizacji z naszymi południowymi sąsiadami na tak szeroką skalę. 

Już za dwa tygodnie (23 lutego) kolejne potyczki Akademii Zagłębia Sosnowiec z kolegami z południa, tym razem w Sosnowcu będziemy gościć Fastav Zlín (U16 i U18). Z kolei nasze zespoły U10 i U11 znów odwiedzą Czechy. Tam będzie na nas czekać Baník Ostrawa.

Galeria z meczu dostępna TUTAJ

Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji z meczu rocznika 2002, która znajduje się TUTAJ

Gratulujemy naszym podopiecznym i ich trenerom!