HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 12.02.2019

Jakub Sraga - Piłkarz Akademii i lekkoatleta

Lekkoatletyczny sukces piłkarza naszej Akademii.

Zawodnik naszej akademii Jakub Sraga (rocznik 2005) znakomicie zaprezentował się w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych Kids Athletics Poruba 2019, które w minioną sobotę odbyły się w czeskiej Ostrawie. Kuba w biegu na 800 metrów, pomimo tego, że rywalizował z chłopcami starszymi o rok, zajął trzecie miejsce z czasem 2:21.08. To jednocześnie trzeci rezultat w Polsce w kategorii wiekowej 2005 w trwającym właśnie sezonie halowym!

Jakub Sraga w Zagłębiu Sosnowiec doskonali swoje umiejętności w grupie U14, której opiekunem jest trener Marcin Paul. Oprócz grania w piłkę nożną Kuba uprawia lekką atletykę i startuje w barwach KS Victoria Trzebinia. Dzięki bardzo dobrej organizacji pracy w naszym klubie i ambicji Kuby udaje się połączyć te dwie dyscypliny sportu. Na boisku nasz zawodnik odnosi sukcesy wspólnie ze swoimi kolegami z drużyny, a na lekkoatletycznych arenach osiąga sukcesy indywidualne. Kuba to aktualny mistrz Małopolski w biegu na 1000 metrów oraz w biegach przełajowych.

Gratulujemy naszemu graczowi wspaniałego występu w Czechach i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy na boisku i lekkoatletycznej bieżni.