HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 25.02.2019

Rezerwy Zagłębia pokonały Lokomotívę Košice

Akademia Zagłębia ma za sobą weekend pod znakiem sparingów międzynarodowych. W niedzielę na boisko wybiegli również zawodnicy drugiego zespołu, którzy odnieśli pewne zwycięstwo nad słowacką drużyną Lokomotíva Košice.

Zagłębie Sosnowiec II - Lokomotíva Košice 3:1 (2:1)

To było bardzo udane spotkanie dla drużyny trenerów Mariusza Strojczyka i Jovana Ninkovića. Zagłębiacy pokazali na boisku umiejętności piłkarskie i wolę walki, co zaowocowało wysokim zwycięstwem nad sąsiadami z południa. 

- Mimo zmarzniętego boiska oraz tego, że po raz pierwszy w tym roku wyszliśmy na naturalną nawierzchnię, wyglądaliśmy całkiem dobrze. W pierwszej połowie był jeszcze widoczny brak zgrania z zawodnikami z pierwszego zespołu. Z kolei druga połowa to w większości nasza dominacja na boisku. Był to bardzo wartościowy sparing. Trzeba oddać, że goście pokonali 300 km i tanio skóry nie sprzedali - podsumował spotkanie trener Mariusz Strojczyk. 

W wyjściowym składzie znaleźli się: Suchocki, Heinolth, Hałatek, Kłosek, Janicki, Polak, Koniusz, zawodnik testowany, Nowak, Ivanishvili, Kumor 

Po przerwie na boisko weszli: Moncada, Wala, Radkowski, Durnaś, Pribula, Prokop, Łoziński, Jewuła 

Bramki dla Zagłębia zdobyli: Nowak x2, PribulaKonfrontacje z drużynami z południa to bardzo ważna część planu szkoleniowego zagłębiowskiej Akademii. W niedzielę z  Lokomotívą Košice zmierzyli się również podopieczni trenera Rafała Sadowskiego z rocznika 2002. Młodzież Zagłębia zagrała w weekend także przeciwko zespołom Fastav Zlín i Baník Ostrava. Kolejne międzynarodowe spotkania młodych Zagłębiaków zostaną rozegrane w środę oraz w sobotę. 

Zachęcamy do obejrzenia galerii z meczu rezerw Zagłębia, która znajduje się TUTAJ

Serdecznie gratulujemy!!!