HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 4.03.2019

Kolejne powołania młodych Zagłębiaków!

W najbliższym czasie odbędą się konsultacje do młodzieżowych reprezentacji Śląska. Tym razem wyróżnieni zostali Antoni Kulawiak, Kacper Dąbek, Kacper Mironowicz oraz Dorian Świątek.

Powołani zawodnicy z rocznika 2007, grający w klubach piłkarskich województwa śląskiego, zmierzą się z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej. Sparingi  w ramach konsultacji selekcyjnej do kadry Śląska U12 zostaną rozegrane 5 i 6 marca na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dorian Świątek, podopieczny Akademii im. Włodzimierza Mazura, zaprezentuje swoje umiejętności w pierwszym dniu zmagań. Następnego dnia na boisku pojawi się kolejny Zagłębiak - Kacper Mironowicz. We wtorek powołani zawodnicy wybiegną na boisko o godz. 14:00, a w środę sparing kadry rozpocznie się o godz. 10:00. 

W tych samych dniach odbędą się mecze towarzyskie rocznika 2006. Na konsultację do śląskiej kadry U13 został zaproszony Kacper Dąbek. Nasz młody zawodnik zaprezentuje się w "Kotle Czarownic" 5 marca o 15:30. 

Z kolei najlepsi zawodnicy województwa śląskiego z rocznika 2005 rozegrają sparingi w Lublinie. Wśród wyróżnionych znalazł się Antoni Kulawiak, zawodnik naszej Akademii. Ślązacy również zmierzą się z przedstawicielami Dolnośląskiego ZPN. Antek  weźmie udział w konsultacji selekcyjnej w formie dwudniowego zgrupowania. Mecze zostaną rozegrane na boiskach Zagłębia Lublin, także 5 i 6 marca. 

Na co dzień chłopcy trenują pod skrzydłami trenerów Mariusza Majewskiego, Piotra Tomsi oraz Marcina Paula. Podczas konsultacji zawodnicy będą bacznie obserwowani przez Trenerów Kadry Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w piłkarskich starciach!!!