HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #wypożyczenie

 11.03.2019

Wypożyczenie: Przyczynili się do zwycięstw

Ponownie na boiskach drugiej ligi mogliśmy zobaczyć naszych zawodników wypożyczonych do klubów występujących na niższym szczeblu rozgrywkowym.

GKS Bełchatów na czele z Patrykiem Mularczykiem stanął na wysokości zadania i pokonał Górnik Łęczna. Jak sam nasz pomocnik zaznaczył po spotkaniu, cały zespół GKS-u wykonał kawał dobrej pracy, a to znalazło odzwierciedlenie jeszcze w pierwszej odsłonie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się nasz gracz, który został na dalszym słupku i uderzeniem z woleja nie dał najmniejszych szans bramkarzowi, zamykając akcję bełchatowian. Chwilę później ponownie Mularczyk wziął sprawy w swoje ręce i odważnym wejściem z prawej strony znalazł podaniem Émile Thiakane. Senegalczyk wyprzedził z łatwością obrońców i posłał futbolówkę obok interweniującego golkipera. Mecz GKS Bełchatów z Górnikiem zakończył się wynikiem 2:0.

Swoje dodał też Michał Kieca, który odnotował asystę przy pierwszym trafieniu. Skra pokonała Olimpię Elbląg na własnym terenie dopiero w końcowych minutach, gdzie zrobiło się trochę nerwowych chwil. Skra wyszła na prowadzenie po ponad godzinie gry. Wtedy właśnie Michał Kieca obsłużył kapitalnym podaniem najlepszego strzelca zespołu - Damiana Nowaka, a temu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę z bliskiej odległości do siatki. Skra w końcówce na moment straciła prowadzenie po golu Michała Markowskiego, lecz kilka minut później Damian Nowak zaliczył dublet i częstochowianie mogli cieszyć się z zasłużonego zwycięstwa. 

W weekend dla Ruchu Chorzów nie wystąpił Konrad Budek, a chorzowianie przegrali na swoim terenie 1:2 z Olimpią Grudziądz.