Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 13.03.2019

Pierwszy ligowy raport Akademii

W miniony weekend rozpoczęły się wiosenne rozgrywki Juniorów województwa śląskiego. Do boju stanęły dwie najstarsze drużyny naszej Akademii. Jak Zagłębiacy zaprezentowali się w pierwszych spotkaniach po przerwie?

 LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL"

Bardzo pozytywny początek rundy wiosennej mają za sobą podopieczni trenera Łukasza Nadolnego. Drużyny A1 kontynuują rozgrywki ligowe, więc spotkanie z Górnikiem Zabrze było meczem rewanżowym. Zagłębiacy powtórzyli wynik, którym zakończyło się październikowe spotkanie przy Kresowej. 

Pierwszy mecz mistrzowski po dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym charakteryzował się wysoką intensywnością. Olbrzymie zaangażowanie i skuteczność w działaniach doprowadziły do zwycięstwa. Cieszymy się z wygranej, ale cały czas ciężko pracujemy i przygotowujemy się do kolejnego meczu w Rybniku. Brawo ZESPÓŁ!!! - podsumował mecz Łukasz Nadolny, trener Zagłębia A1.

Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:0)

Bramki: Łoziński (as. Pietrzak), Popczyk (a. Pietrzak)

Skład: Suchocki - Pasieka (60' Prokop), Hałatek, Radkowski, Janicki, Widurski (46' Popczyk), Pietrzak, Polak, Koniusz, Łoziński (75' Kłosek), Durnaś

Tabela wyników znajduje się w zakładce rocznika 2001. TABELA

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL"


Jesienią trener Rafał Sadowski i jego podopieczni z rocznika 2002 wywalczyli awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W sobotę Zagłębiacy zadebiutowali w I lidze wojewódzkiej. Niestety nie udało się pokonać drużyny GKS Tychy. Beniaminek, grający na własnym boisku, musiał uznać wyższość rywala. Juniorzy Zagłębia dopiero rozpoczynają przygodę w nowej lidze i na pewno rzetelna praca, którą wykonali w trakcie okresu przygotowawczego, zaowocuje w kolejnych spotkaniach. 

Notujemy falstart, wyciągamy wnioski i dążymy do czerpania radości z gry w piłkę w następnej kolejce - krótko skomentował mecz trener Rafał Sadowski.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 0:2 (0:1)

Skład: Koterwa, Płochocki (70 Sych), Zarzycki, Łukomski, Mociak, Wiszniowski, Paczos (55 Grad), Kiwior, Pisarek (65 Przybyło), Niemiec (60 Chechelski), Nowak (65 Norberciak)

Tabela wyników znajduje się w zakładce rocznika 2002. TABELA

Życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!