HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 13.03.2019

 Martin Tóth uhonorowany dyplomem Fair Play

Martin Toth, defensor Zagłębia może być przykładem dla innych sportowców. Jego postawa fair play w jednym z meczów słowackiej ekstraklasy nie uszła uwadze Słowackiego Komitetu Olimpijskiego, który uhonorował go Dyplomem Fair Play za 2018 r.

W trakcie spotkania Spartaka Trnava z ViOn Zlate Moravce, w 92. minucie gry piłka uderzona przez jednego z graczy rywali drużyny Martina Tótha wyszła na rzut rożny. Arbiter nie podyktował jednak rogu dla zawodników z Trnavy, gdyż nie zauważył, że piłka przy strzale otarła się właśnie o Tótha i zmieniła kierunek lotu. W tym momencie obecny zawodnik Zagłębia przyznał się do tego, że został trafiony futbolówką i przeciwnikom należał się rzut rożny. Arbiter zmienił wówczas swoją decyzję, wskazując na rzut rożny.

Zachowanie fair play Tótha zostało docenione przez Słowacki Komitet Olimpijski, który przesłał wspomniany dyplom na adres Zagłębia, prosząc o doręczenie go piłkarzowi.

- Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, z mojej strony to był normalny gest - przyznaje Tóth.

A jak ocenił po wspomnianym spotkaniu zachowanie Tótha  ówczesny trener Spartaka? - Nie winiłem go za to, powiedziałem, że to akceptuję, to była jego decyzja - stwierdził Radoslav Látal.

Martinowi gratulujemy nagrody fair play i życzymy powodzenia w kolejnych meczach Zagłębia!