HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 19.03.2019

Pochmurny weekend Akademii

W miniony weekend, oprócz drużyny rezerw, na murawę wybiegło kilka innych zespołów naszej Akademii. Mimo ogromnego zaangażowania wszystkich zawodników, możemy cieszyć się tylko z jednego zwycięstwa w lidze.

Chociaż ostatnia sobota i niedziela były bardzo słoneczne, nad zespołami naszej Akademii zebrały się ciemne chmury. Młodym zawodnikom Zagłębia zdecydowanie zabrakło szczęścia na boisku, gdyż w większości przypadków potrafili przejąć inicjatywę w grze i stwarzać akcje na bardzo dobrym poziomie piłkarskim. Jednak wciąż brakowało przysłowiowej kropki nad "i". Czasami przeszkadzały błędy indywidualne, czasem różnice biologiczne, a czasem nawet atmosferyczne, gdyż wiatr ostro szalał na boiskach. Jedynym promykiem słońca w ligowych zmaganiach naszych zespołów, był mecz podopiecznych trenera. Trampkarze Zagłębia rozgromili zespół Warty Zawiercie! Warto wspomnieć, że w tym czasie drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Majewskiego rozegrała mecz sparingowy z Podbeskidziem Bielsko-Biała, który zakończył się wysokim zwycięstwem naszych zawodników. Mamy nadzieję, że najbliższych dniach pojawi się nowy front atmosferyczny, który odwróci sytuację niektórych drużyn Akademii!

-

I LIGA WOJEWÓDZKA A1 JUNIOR "INTERHALL"

Ciężki mecz, w którym czerwona kartka mocno pokrzyżowała nam plany. Biorąc pod uwagę grę naszego zespołu, nie zasługiwaliśmy na tak wysoką porażkę. Grając bez jednego zawodnika, stwarzaliśmy sytuacje bramkowe i prowadziliśmy grę. Niestety fatalne błędy indywidualne spowodowały stratę bramek... - powiedział trener Łukasz Nadolny.

ROW Rybnik - Zagłębie Sosnowiec   4:0 (2:0)

Skład: Jewuła (40' Bronkowski) - Pasieka, Kulawik, Kujawa, Starzyński, Kaczmarek (60' Popczyk), Mańka, Chatys, Brzozowski, Jochymek (70' Klich), Widurski

-

-

-

I LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY "INTERHALL"

Niestety przegrywamy spotkanie Przeciwnik wykorzystał najdrobniejsze szczegóły, aby osiągnąć cel. Trenujemy dalej i czekamy na kolejnego przeciwnika - krótko skomentował trener Rafał Sadowski.

Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 3:0

Skład: Koterwa, Sych (35 Płochocki), Zarzycki, Łukomski, Mociak, Grad, Wiszniowski, Kiwior, Niemiec (55 Filipecki), Pisarek (80 Przybyło), Nowak (45 Norberciak)

-

-

-

II LIGA WOJEWÓDZKA B1 JUNIOR MŁODSZY

Pierwszy mecz w drugiej lidze ze starszym rocznikiem nie był dla nas łaskawy... Na początku pojawiły się problemy z autokarem, przez co na mecz dojechaliśmy w ostatniej chwili.Pomimo krótkiej rozgrzewki nasza gra wygląda dobrze, stworzyliśmy sobie dwie świetne sytuacje, lecz nie potrafiliśmy ich wykończyć. Przeciwnik wykorzystał swoje warunki fizyczne i w zamieszaniu objął dwubramkowe prowadzenie. My odpowiedzieliśmy jedną piękną bramką z dystansu Buckiego. W drugiej połowie straciliśmy bramkę po rzucie rożnym. Niestety nie byliśmy w stanie dogonić silniejszego i szybszego przeciwnika. Pomimo kompletu zmian, nie wpłynęły one na poprawę naszej gry. Co z tego, że pięknie rozgrywamy, utrzymujemy się przy piłce wymieniamy podania? Przeciwnik po przechwycie jest dla nas za szybki i wciąż zostaje sam na sam z naszym bramkarzem. Mecz dla chłopców był w pewnym sensie szokiem. Ostatnią porażkę w lidze zanotowaliśmy dziewięć miesięcy temu (w czerwcu 2018 roku).Widać, że w drugiej lidze bez czołowych naszych zawodników, którzy grają w starszym roczniku, będzie nam bardzo ciężko zdobywać punkty  - opowiedział o meczu trener Grzegorz Bąk.

UKS Ruch Radzionków - Zagłębie Sosnowiec  7:2

Bramki: Bucki, Chechelski

Skład: Kędziora, Gocyk, Kulesza, Krzeszowiec, Dąbrowski, Miłek, Boczoń, Chęciński, Korfel, Barć, Majchrzak, Cebulski, Michalski, Gajecki, Chechelski

-

-

-

II LIGA WOJEWÓDZKA C1 TRAMPKARZ

Mecz, w którym prowadziliśmy grę, chociaż w pierwszej połowie pojawiło się sporo niedokładności z naszej strony. Po zdecydowanej poprawie gry w drugiej części spotkania, cały czas dominowaliśmy  nad przeciwnikiem, co udokumentowaliśmy następnymi bramkami. Reasumując, w pierwszej kolejce odnosimy zasłużone zwycięstwo i już rozpoczynamy przygotowania do następnego spotkania - podsumował trener Adrian Zbroja.

Warta Zawiercie - Zagłębie Sosnowiec 0:5 (0:1)

Bramki: 2x Milowski (as. Fijałkowski, Kurnyta), Wołowiec (as. Fijałkowski), Bąk (as. Fijałkowski), Serwatka (as. Wołowiec)

Skład: Dubielak - Jaskulski, Rydz, Serwatka, Nibus M., Gałka, Kurnyta, Wołowiec, Milowski, Siwecki, Fijałkowski. Ponadto grali: Mirus, Kaim, Kajdan, Pomykała, Manterys, Bąk, Bębenek

-

-

-

I LIGA WOJEWÓDZKA D1 MŁODZIK

Od początku meczu mieliśmy przewagę nad przeciwnikiem. Graliśmy wysoko i agresywnie, spychając przeciwnika do defensywy. Jednak pomimo przewagi w środku boiska, nasza gra kończyła się przed polem karnym przeciwnika, gdzie nie mieliśmy pomysłu na sforsowanie gęstych zasieków drużyny gospodarzy. Gdy wydawało się, że zdobycie bramki to tylko kwestia czasu, gospodarze przeprowadzili  jedną z nielicznych akcji, w której popełniliśmy błąd w pressingu, co zakończyło się stratą bramki. Początek drugiej połowy to znów nasza dominacja nad przeciwnikiem. Przejęliśmy inicjatywę w środku pola, co przełożyło się na dwie sytuacje, w których przy lepszej koncentracji powinniśmy zdobyć wyrównującą bramkę. Potem Rozwój przejął inicjatywę, a w szczególności jeden z zawodników, który przeprowadził dwie kluczowe  akcje - podsumował mecz trener Piotr Tomsia.

Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec  3:0 (1:0)

Skład: Król, Mironowicz, Poradowski, Wieprzycki, Moroń, Blecharczyk D., Dąbek, Płonka, Musiał, Surlej, Adamek, Blecharczyk F., Kabała, Buba

-

-

-

-

SPARING ROCZNIKA 2007

Na swój pierwszy mecz ligowy wciąż czekają podopieczni trenera Mariusza Majewskiego. Drużyna w pełni wykorzystuje wolny czas, by rozwijać swoje umiejętności i sprawdzać się na tle rówieśników. Zespół U12 naszej Akademii rozegrał bardzo udany mecz towarzyski z Podbeskidziem. Mimo, że to tylko sparing, wysokie zwycięstwo naszych podopiecznych napawa optymizmem.

Poprawny mecz w naszym wykonaniu. Trzeba jasno powiedzieć, że chłopaki starali się z całych sił realizować założenia przedmeczowy, co pozwoliło osiągnąć dobry wynik. Pochwały dla zespołu, a w szczególności dla chłopców z rocznika 2008, którzy zagrali bez kompleksów z rok starszymi kolegami i zaprezentowali się naprawdę bardzo dobrze - skomentował sparing trener Mariusz Majewski.

Zagłębie Sosnowiec - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 (1:0)

Bramki: Kapera, Sypień, Kadłuczek (as.Stolarski), Orczyk

Skład: Małota, Zając, Domin, Jurkiewicz, Orczyk, Mądry, Kopera, Kapera, Sypień, Kadłuczek, Stolarski (2008), Przebindowski (2008), B.Krawiec

-

-

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim drużynom za walkę do końca!