HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 20.03.2019

Operacja "Miedź" rozpoczęta

Po krótkim odpoczynku piłkarze Zagłębia powrócili do zajęć treningowych. Rozpoczęły się przygotowania do meczu z Miedzią Legnica (30 marca, godz. 15:30), który może się okazać kluczowy w batalii o utrzymanie się w Lotto Ekstraklasie.

W minioną niedzielę, dzień po przegranym 0:1 spotkaniu z liderem z Gdańska, zespół zaliczył jednostkę treningową. Po dwóch dniach wolnego, w trakcie którego niektórzy zawodnicy ćwiczyli indywidualnie, zespół spotkał się w środę i rozpoczął operację "Miedź".

- Za niecałe 2 tygodnie jedziemy do Legnicy i cel jak zawsze jest tylko jeden - 3 punkty. Jeżeli chcemy się utrzymać w lidze to musimy zacząć te punkty zdobywać, a nie tylko mówić jakie mamy cele. Musimy teraz psychicznie odpocząć od tego wszystkiego, bo czeka nas półtora tygodnia ciężkiej pracy. Chcemy mieć jak najmniejszą stratę do tej grupy, która jest w naszym zasięgu -  mówił po meczu z Lechią Tomasz Nawotka.

Przerywnikiem w ciężkiej pracy będzie sobotni mecz sparingowy z Puszczą Niepołomice (godz. 11:00), w trakcie którego trener Valdas Ivanauskas będzie miał możliwość sprawdzenia różnych wariantów taktycznych i personalnych. Po czerwonej kartce w Zabrzu nadal w Lotto Ekstraklasie nie może grać Vamara Sanogo, który został zawieszony na 4 mecze. Być może na tym się skończy i "Vams" będzie mógł wystąpić w Legnicy.

Wszystko teraz w rękach Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN, która zajmie się odwołaniem Zagłębia. Klub wnioskował o skrócenie kary zawieszenia do trzech spotkań (Sanogo ma już na koncie pauzę w 3 meczach) i zmniejszenie nałożonej kary pieniężnej z 5 tysięcy do 1000 złotych. Posiedzenie NKO w tej sprawie odbędzie się 27 marca, 3 dni przed spotkaniem z Miedzią.

Dodajmy, że w coraz lepszym zdrowiu jest Martin Toth, który w Krakowie doznał stłuczenia stawu skokowego. W Legnicy Słowak będzie mógł wrócić do wyjściowej jedenastki, o ile tak zadecyduje litewski trener Zagłębia.