Aktualności

#aktualności #kibice #akademia

 25.03.2019

Rezerwy Zagłębia zagrały z Dramą

Zespół rezerw Zagłębia rozegrał drugie spotkanie ligowe. Niestety, tym razem nastroje po meczu nie są pozytywne.

Zagłębiacy rozegrali wyjazdowe spotkanie z drużyną Dramy Zbrosławice przegrywając 1:3. Niestety, gospodarze  wykazali się większą skutecznością i odnieśli zwycięstwo przed własną publicznością. Nasi zawodnicy pokazali wolę walki i często przejmowali inicjatywę na boisku, ale wciąż brakowało przysłowiowej kropki nad "i". Podopieczni trenerów Mariusza Strojczyka i Jovana Ninkovića nie zwalniają tempa i przygotowują się do kolejnego spotkania. Następnym przeciwnikiem Zagłębia II będzie LKS Tęcza Błędów.

Drama Zbrosławice - Zagłębie Sosnowiec 3:1

Bramkę dla Zagłębia zdobył Daniel Wala

Skład: Suchocki, Kumor, Hałatek, Kłosek, Durnaś (82. Pasieka), Wala (46. Kaczmarek), Polak, Koniusz, Pietrzak, Łoziński (55. Gędek), Moncada (65. Jochymek)

- Mecz przegraliśmy na właśnie życzenie. Do 65 minuty, wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą. Prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy sytuacje, lecz w końcowych momentach brakowało nam koncentracji i umiejętności. Mieliśmy przynajmniej pięć stuprocentowych sytuacji, które powinniśmy wykorzystać. Trzy razy nasz zawodnik znalazł się sam na sam z bramkarzem, a dwukrotnie wystarczyło jedynie dobić piłkę do bramki. Potem nastąpił boiskowy chaos, w którym to gospodarze lepiej się odnaleźli. Bramki straciliśmy po indywidualnych błędach technicznych i przez złe ustawienie. Zdecydowanie musimy poprawić kwestie mentalne. Nie może być tak, że po stracie gola tracimy też koncepcję na grę i zaczynamy "wymianę ciosów", zamiast uspokoić zachowanie w polu i po prostu grać swoje. - skomentował spotkanie trener Jovan Ninković.

Fotorelacja z meczu autorstwa Piotra Kłoska dostępna TUTAJ