Aktualności

#aktualności #kibice

 26.03.2019

ZSO nr 5 na medal

Gościć w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 to czysta przyjemność. Młodzi uczniowie włożyli wiele wysiłku w każde ćwiczenia jakie przygotował dla nich Tomasz Nawotka i Mateusz Cichocki.

Klasycznie nasi zawodnicy po przedstawieniu się płynnie zachowali kolejność i przeszli do rozgrzania wszystkich partii ciała. W dalszej części zawodnicy rozłożyli na parkiecie szarfy, które służyły jako przeszkody dla podzielonych zespołów. 

Zadanie było bardzo proste dla młodych uczniów i szybko pojęli wyznaczone przed nimi cele. Każdy musiał wskoczyć do położonej szarfy i spotkać się ze swoim konkurentem. Jeżeli na środku ustawionego slalomu wygrał grę w "papier, kamień, nożyce" mógł skakać dalej, aż do momentu gdy doskoczył do końca slalomu i zdobył punkt dla swojej drużyny. Nie byłoby w tym nic trudnego, lecz po jednorazowym zwycięstwie w popularnej grze wskakiwał kolejny z rywali. 

Po obu stronach walka była zacięta i wyrównana, a to oznaczało, że prawdziwych zwycięzców musi wyłonić mecz. Do jednego zespołu, gdzie brakowało jednego gracza dołączył Tomasz Nawotka, a Mateusz Cichocki wcielił się w rolę arbitra na poziomie samej Premier League. Nasz stoper był sumienny i pozwalał na wiele wszystkim drużynom. Kilku uczniów zachowało równie dobry poziom. 

Na sam koniec dwójka naszych piłkarzy gorąco poleciła akademię Zagłębia im. Włodzimierza Mazura i zachęciła do treningów przy Kresowej. Słowa zawodników nie były przypadkowe, ponieważ chwilę po rozdaniu autografów wychwalali talenty w SP 5.  

W szkole pojawiliśmy się w ramach akcji: "Wrzuć butelkę. Wesprzyj wybrany cel". Jest to program zbiórki butelek PET. W mieście pojawiły się automaty do selektywnej zbiórki odpadów, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe butelki PET, jednocześnie wspierając sosnowiecki sport.