HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice #pierwsza drużyna

 30.03.2019

Pod szatnią: Złapaliśmy ostatni pociąg

Po pierwszym wyjazdowym zwycięstwie w Legnicy wypowiedziało się trzech naszych zawodników. O podsumowanie meczu poprosiliśmy Szymona Pawłowskiego, Sebastiana Milewskiego oraz Żarko Udoviczicia.

Szymon Pawłowski: Zagraliśmy tak, jak zawsze powinniśmy grać i przede wszystkim w końcu dopisało nam szczęście. Cieszy nas bardzo zero z tyłu, byliśmy skuteczni i zdeterminowani. We wszystkich meczach brakowało nam tak naprawdę bardzo niewiele. Dzisiaj oprócz tego, że zagraliśmy dobrze, to w końcu dołożyliśmy do tego wynik, a to jest w naszym wypadku najważniejsze. Na boisku byliśmy widocznie lepsi, prowadziliśmy grę, czuliśmy się pewnie.  Wspominałem już wcześniej, że szczęście zawsze musi równać się zeru, wiec VAR jeszcze dużo musi nam oddać.

Sebastian Milewski: Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa. Przełamaliśmy w końcu tę niemoc wyjazdową i udało nam się po tylu kolejkach wygrać na wyjeździe. Ciężko pracowaliśmy na te trzy punkty, a dzisiejszy wynik pozwala nam złapać kontakt z drużynami, które są nad nami w tabeli. Były fragmenty, w których to my przeważaliśmy, ale w drugiej połowie oddaliśmy trochę inicjatywę Miedzi. Najważniejsze jednak jest to, że wygrywamy tak ważne spotkanie o ,,sześć punktów''. Teraz mamy ciężki tydzień, trzy mecze w ciągu ośmiu dni, także walczymy i przygotowujemy się do następnego spotkania. Wszyscy wiemy jaka jest nasza sytuacja i marzymy tylko o tym, aby utrzymać Zagłębie w ekstraklasie.

Żarko Udoviczić: W poprzednich wypowiedziach mówiłem, że VAR nam odda. Właśnie dzisiejszy mecz doskonale nam pokazuje, że my też możemy mieć korzystne sytuacje z VAR-em. Dzisiaj w szatni powiedziałem, że złapaliśmy ,,ostatni pociąg''. Tak mówi się u nas w Serbii. W drugiej połowie trochę cofnęliśmy się do tyłu jednak nie wpłynęło to na wynik. Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, że walczymy o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tylko to się teraz dla nas liczy. Przed nami kolejne ważne spotkanie, na którym teraz musimy się skupić.