HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #kibice

 30.03.2019

Konferencja prasowa po meczu z Miedzią

Przedstawiamy zapis tekstowy konferencji prasowej po meczu z Miedzią Legnica. Na temat spotkania wypowiedzieli się trenerzy Valdas Ivanauskas oraz Dominik Nowak.

Valdas Ivanauskas: - Jesteśmy zadowoleni z tego meczu. To nasza pierwsza wygrana na wyjeździe. W końcu zagraliśmy na zero z tyłu. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. W drugiej połowie Miedź przejęła inicjatywę, weszli nowi zawodnicy, którzy dodali gospodarzom pewności siebie. Jednak wytrzymaliśmy presję Miedzi i jedziemy do Sosnowca z trzema punktami. Za trzy dni gramy kolejne spotkanie z Wisłą Kraków. Musimy się szybko zregenerować i powtórzyć dobrą grę z tego spotkania.

Dominik Nowak: - Jeżeli chodzi o samo spotkanie jesteśmy dosyć mocno rozczarowani. Wiedzieliśmy, że przyjedzie do nas zespół, który będzie mocno zdeterminowanym, który będzie grał o pełną pulę. Zabrakło nam w tym meczu konsekwencji. W pierwszej połowie mieliśmy problem z odbiorem piłki. Na odprawie mówiliśmy sobie jak mamy się zachowywać, niestety było inaczej. Kluczowym elementem, który zaważył na wyniku była skuteczność. Niewątpliwie mieliśmy swoje sytuacje. Jeżeli chcemy wygrywać w tej lidze, to musimy być bardziej skoncentrowani w tych decydujących fragmentach, kiedy jest sytuacja bramkowa. Dzisiaj szczęście było po stronie Zagłębia. Nasze celowniki były rozregulowane. Najważniejsza jest teraz szybka odnowa. Gra toczy się dalej. Nie przegraliśmy wojny, tylko małą bitwę. Na pewno szybko musimy się mentalnie podnieść, bo mamy następny pojedynek już we wtorek.