Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #wypożyczenie

 1.04.2019

Wypożyczenie: Odbili sobie na wyjeździe

Nasi zawodnicy wypożyczeni do II ligi nie będą długo wspominać tego weekendu. Dwójka naszych zawodników nie wystąpiła w swoich drużynach, zaś Michał Kieca wszedł z ławki na końcowe minuty.

GKS Bełchatów stracił punkty na terenie Rozwoju Katowice, gdzie zremisował bezbramkowo. W tym meczu z powodu absencji kartowej nie mógł zagrać Patryk Mularczyk. Bełchatowianie remisowym wynikiem skomplikowali sobie nieco sytuację w tabeli II ligi. Podopieczni trenera Artura Derbina w ostatnich trzech meczach nie potrafili wyjść górą, a to skutkuje spadkiem na 5. pozycję. Drużyna GKS do miejsca premiowanego awansem traci dwa punkty i wciąż pozostaje w grze o promocję do wyższej ligi. 

Za to zespół Skry Częstochowa przebudził się po ostatniej porażce na własnym obiekcie ze Zniczem Pruszków. Drużyna z Częstochowy odbiła sobie wpadkę na obcym terenie, gdzie przyszło im się zmierzyć ze Stalą Stalowa Wola. Gracze Skry byli bezlitośni w swoich atakach i zasłużenie wygrali 4:1. Michał Kieca zameldował się na boisku dopiero w 80. minucie, zmieniając Dawida Niedbałę. Skra przebywa aktualnie na 9. miejscu z dorobkiem 35 oczek na swoim koncie. 

W wyjazdowym meczu w Pruszkowie zabrakło miejsca w wyjściowym składzie dla Konrada Budka. Nasz zawodnik całe spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych, a Ruch uległ Zniczowi 0:1. Tymczasowy zespół naszego obrońcy jest na 13. pozycji i ma tyle samo punktów, co będący w strefie spadkowej Gryf Wejherowo.