Aktualności

#aktualności #pierwsza drużyna #Lotto Ekstraklasa

 2.04.2019

Stać nas na więcej

Nasz zespół nabrał kolejny głęboki wdech i z meczu na mecz dąży do tego, aby nie stracić dystansu do konkurentów. Teraz należy potwierdzić swoją dobrą dyspozycję w środku tygodnia w bezpośrednim starciu z Wisłą Kraków. 

Mecz po ostatnich wynikach zapowiada się arcyciekawie. Obie ekipy wygrały swoje spotkania w dobrym stylu, ale to Wisła rozładowała wszystkie złe emocje na Legii Warszawa, zwyciężając przy Reymonta aż 4:0! 

Wraca na swoje

Wyjazdowa podróż krakowskiego klubu nie będzie należała do tych z gatunku długich. W dobrym tempie Wisła powinna pojawić się spod własnego obiektu w godzinę. Taka podróż to z pewnością dodatkowy smaczek dla Rafała Pietrzaka, który urodził się w Sosnowcu. Lewy obrońca - mający za sobą grę z orzełkiem na piersi - w ostatnich ligowych potyczkach był bardzo ważnym ogniwem na boku defensywy. Przyczynił się także do zwycięstwa Białej Gwiazdy w ostatnim meczu z Mistrzem Polski, strzelając pięknego gola na 3:0 z rzutu wolnego. Pietrzak miał już okazję w przeszłości grać przeciwko Zagłębiu na Stadionie Ludowym, kiedy grał dla GKS Katowice w sezonie 2015/16. Wtedy górą okazał się nasz zespół, wygrywając 2:1 po dwóch golach z końcówki Michała Fidziukiewicza

Precyzja wywieziona z Niemiec

Najwięcej uwagi trzeba skupić na Jakubie Błaszczykowskim, który powrócił do Lotto Ekstraklasy po jedenastu latach spędzonych za zachodnią granicą. W tym czasie reprezentant Polski zagrał łącznie w 235 meczach dla Borussii Dortmund, a ostatnio występował dla VfL Wolfsburg, skąd postanowił przeprowadzić się do Krakowa. Skrzydłowy Wisły jest kapitanem i czołowym skrzydłowym ligi, lecz swoją przydatność na boisku potwierdza od niedawna. Wiślacy zaczęli funkcjonować w trzech ostatnich meczach tak jak tego oczekuje Maciej Stolarczyk. Krakowianie najpierw rozbili w niesamowitym stylu Koronę w Kielcach 6:2, później byli górą w derbach Krakowa, wygrywając 3:2, a w zeszły weekend rozmontowali wspomnianą wcześniej Legię. 

Mentalność zwycięzców

Dla Valdasa Ivanauskasa i całej szatni to może być jeden z najważniejszych spotkań w całej rundzie. Do tej pory brakowało wygranych, nie mówiąc już nawet o korzystnej serii. Dla Wisły zbliżający się mecz może być teoretycznie łatwiejszy od spotkania z Legią, a w rzeczywistości o wszystkim rozstrzygnie boisko. Na całe szczęście Zagłębiacy pokazali już, że są po prostu mocni przed własną publicznością i łatwo skóry nie zamierzają sprzedać.


Bilans spotkań (bez Pucharu Polski):

Uwaga: Wliczane są wyłącznie mecze rozgrywane na szczeblu Ekstraklasy i I ligi (dawna I i II liga).

69 - liczba rozegranych meczów w lidze 
23 - zwycięstwa Zagłębia Sosnowiec
21 - remisy
25 - zwycięstwa Wisły Kraków
Bramki: 72-78