HokejPiłka nożna

Aktualności

#aktualności #wywiad #Lotto Ekstraklasa

 2.04.2019

Valdas Ivanauskas: Sanogo jest głodny gry

Na konferencji prasowej awizującej środowe spotkanie z Wisłą Kraków obecni byli trener Valdas Ivanauskas, jego asystent Michal Farkaš, a także Olaf Nowak, który jest wychowankiem Białej Gwiazdy.

Trener od samego początku skupił się na pochwałach dla swojej drużyny i wyliczał dobre momenty Zagłębia w starciu w Legnicy. 

- Zagraliśmy naprawdę bardzo dobrze w Legnicy. Było to dla nas ważne zwycięstwo na wyjeździe, ponieważ potrzebujemy punktów jak tlenu. Dla naszej defensywy ważne jest również to, że zagraliśmy na zero z tyłu, a to daje nam wiele pewności siebie. Musimy pamiętać także o meczu Wisły z Legią. Nasz najbliższy rywal zaprezentował się świetnie z Mistrzem Polski i wygrał zdecydowanie 4:0. Dla obu drużyn to nowa sytuacja, kiedy trzeba zagrać co trzy dni - zauważa szkoleniowiec. 

Słowa trenera potwierdza także młody napastnik Olaf Nowak, który ma za sobą już debiut w Lotto Ekstraklasie, dzięki wypożyczeniu do naszego klubu z Zagłębia Lubin. Zawodnik jest wychowankiem Wisły Kraków i to tam stawiał pierwsze piłkarskie kroki.

- Dam z siebie wszystko, jeśli dostanę szansę. Nie ważne czy zagram od początku czy wejdę z ławki. Trener może na mnie liczyć. Podpisuję się pod tym co powiedział trener. Potrzebujemy punktów jak nikt inny i fajnie, że to zwycięstwo przyszło na wyjeździe. Ja nie musiałem, aż tak długo czekać na tą pierwszą wyjazdową wygraną, lecz w szatni da się odczuć ulgę. Wierzę, że tym samym rozpoczniemy korzystną dla nas wszystkich serię - zakończył pozytywnie nasz napastnik. 

- Mamy w kadrze bardzo doświadczonych graczy i czuję, że poradzimy sobie ze zmarnowanymi rzutami karnymi. Zawsze liczy się to co w sieci, chociaż faktycznie nie mamy za dobrych statystyk z jedenastek. Myślę, że w głównej mierze jest to spowodowane pozycją w tabeli - zaznacza Litwin. 

Olaf Nowak został także zapytany o grę przeciwko Wiśle Kraków i jego pierwotnym wyborze piłkarskim. 

- W Wiśle zaczynałem przygodę w wieku 5 lat, więc to bardziej była decyzja rodziców niż moja. Jako młody piłkarz inspirowałem się Pawłem Brożkiem.

Po miesięcznej przerwie wraca do gry Vamara Sanogo, który jest już do dyspozycji trenera. 
- Jest cały czas przygotowany i głodny gry. Dopiero jutro zapadnie decyzja odnośnie jego wyjścia w składzie. Są plusy i minusy, tego że Olaf jest wychowankiem Wisły. To jest mocno sporna sytuacja w bezpośrednim spotkaniu. Olaf ma duży potencjał i zna swoją wartość. Dla mnie to bardzo przydatny gracz zaznaczył Ivanauskas.